Skip to Main Content
06.05. Jäkärlä :: Turku-Rastit 2009
Ohje
06.05. Jäkärlä
4 km (4.5)
123
Väliajat (WinSplits)
2 km (2.0)
40
3 km (2.9)
91
6 km (6.5)
59
8 km (7.6)
33
Kaikki sarjat
346
Firmatulokset
105
Turku-Rastit 2009
Omat tulokset
0
Kalenteri
Uutiset
Lisää omaan kalenteriin (iCal)
Tulokset
Henkilöt
Seurat
21.10. Ilmaristen tanssilava
14.10. Ilpoisten koulu
07.10. Laskettelurinne
Vanhemmat tulokset
Vanhemmat tulokset löytyy kalenterisivulta.
Vaihda kalenteri
Vaihda tapahtumasarja ja kalenteri. Voit vaihtaa myös toisen järjestäjän kalenteriin.
Palaute
Lähetä palautetta ja kehitysehdotuksia tästä tulospalvelujärjestelmästä
4 km (4.5)
2 km (2.0)
3 km (2.9)
6 km (6.5)
8 km (7.6)
Kaikki sarjat
Väliajat
Osallistujia: 123
Hyväksytty: 118
Leima puuttuu: 4
Ei aikaa: 1
Sija
Nimi
Seura
Aika
+
Suor
Pist
/km
1
Nappu Juha
Ilpoisten Vuorenkävijät
32:46
3
0
7:16
1
Kujansuu Eero
MS Parma
32:46
2
7:16
3
Talvinen Arto
Turun Latu
33:33
+47
3
0
7:27
4
Oksa Jukka
TapKe
34:07
+1:21
3
0
7:34
5
Seppä Janne
Hal Bro
37:34
+4:48
3
0
8:20
6
Kaitanen Teemu
TuMe
37:57
+5:11
3
8:26
7
Hautala Mikko
Nokia
38:05
+5:19
4
0
8:27
8
Laakso Pekka
TYS
38:44
+5:58
2
0
8:36
9
Kilkkilä Kimi
Paimion Rasti
38:54
+6:08
5
8:38
10
Paldanius Jorma
TuS
39:14
+6:28
3
8:43
11
Karsikas Mika
Hal Bro
39:39
+6:53
1
0
8:48
12
Grönroos Timo I.
LoSYK
40:34
+7:48
3
0
9:00
13
Sipilä Sami
Nokia
40:41
+7:55
1
0
9:02
14
Laihinen Niko
Team=D
40:45
+7:59
3
0
9:03
15
Ratia Juha
Carrus
40:52
+8:06
3
0
9:04
16
Itkonen Mika
Hal Bro
41:11
+8:25
5
0
9:09
17
Lukkarinen Heikki
Team Telkät
41:38
+8:52
2
0
9:15
18
Rautarae Veikko
HirvHe
43:04
+10:18
2
9:34
19
Höglund Kari
Merenkulkulaitos
43:51
+11:05
5
0
9:44
20
Hirvonen Pentti
Poliisilaitos (Tupu)
44:08
+11:22
2
0
9:48
21
Viik Peter
Närpes OK
44:26
+11:40
4
9:52
22
Rekunen Olavi
44:38
+11:52
1
9:55
23
Viikari Pekka
Nokia
44:44
+11:58
1
0
9:56
24
Urhonen Seppo
Turku Energia
45:19
+12:33
4
0
10:04
25
Kutila Mika-Petteri
Turun Sinikotkat
45:22
+12:36
5
0
10:04
26
Lappi Jouko
Kunto-Hempat
45:34
+12:48
3
0
10:07
27
Pinomäki Joni
LEK
46:04
+13:18
3
0
10:14
28
Kuivala Hannu
Kaarinan Kaupunki
46:11
+13:25
2
0
10:15
29
Huurre Jyri
46:22
+13:36
1
10:18
30
Lainema Ilkka
Eurotec OY
46:56
+14:10
2
0
10:25
31
Oksa Timo
Solar Simulator
47:00
+14:14
5
0
10:26
32
Keskitalo Johanna
LaLu
47:25
+14:39
2
10:32
33
Saikkonen Otto
TuMe-lpk
47:47
+15:01
4
0
10:37
34
Mertsalmi Tapani
Asitek Oy
47:49
+15:03
3
0
10:37
35
Ratia Pentti
47:57
+15:11
2
10:39
35
Kuokkanen Ismo
Paroc
47:57
+15:11
3
0
10:39
37
Tammenkoski Marko
48:00
+15:14
5
10:40
38
Hyle Jouko
48:21
+15:35
2
10:44
39
Viitanen Kari
VSVU
48:30
+15:44
4
0
10:46
40
Välimäki Heimo
Turun yliopisto
48:54
+16:08
5
0
10:52
41
Eskola Jorma F
Kunto-Hempat
49:04
+16:18
4
0
10:54
42
Aarnio Seppo
Turun Latu
49:21
+16:35
5
0
10:58
43
Vuorinen Jarkko
49:27
+16:41
1
10:59
43
Vuorinen Jarmo
49:27
+16:41
1
10:59
43
Uotila Aarno
Orion Pharma
49:27
+16:41
4
0
10:59
46
Palin Aurora
Auran Tytöt
49:43
+16:57
2
0
11:02
47
Salminen Kalevi
HirvHe
49:49
+17:03
5
11:04
48
Tamminen Heikki
Kunto-Hempat
49:55
+17:09
3
0
11:05
49
Karru Antti
Wallac
50:26
+17:40
1
0
11:12
50
Järvelä Kalle
Nordea
50:29
+17:43
2
0
11:13
51
Etu-Huitti Maija
Nousiainen
50:37
+17:51
2
0
11:14
52
Etu-Huitti Arto
Paperinkeräys
50:38
+17:52
3
0
11:15
53
Tammenkoski Mauno
NCC
50:40
+17:54
5
0
11:15
54
Keskinen Mikko
Poutapilvi web design Oy
52:12
+19:26
1
0
11:36
55
Karttunen Ahti
TuS
52:26
+19:40
3
11:39
56
Aura Annika
Nokia
52:27
+19:41
1
0
11:39
57
Aura Sami
Nokia
52:32
+19:46
1
0
11:40
58
Höglund Kaj
Aktia Henkivakuutus
52:34
+19:48
3
0
11:40
59
Aalto Kati
TuNMKY
52:42
+19:56
2
11:42
60
Knaapi Timo
TuS
52:59
+20:13
4
11:46
61
Alinikula Jukka
Turun Latu
53:10
+20:24
5
0
11:48
62
Lehtimaa Esa
Korpiveikot 2008
53:29
+20:43
5
0
11:53
63
Keith Chris
54:05
+21:19
5
12:01
64
Kylämäki Hilkka
MaMa
54:20
+21:34
3
12:04
65
Salminen Eero
Kunto-Hempat
54:21
+21:35
4
0
12:04
66
Suna Eija
LiePa
54:29
+21:43
3
12:06
67
Hyytiäinen Reijo
55:03
+22:17
4
12:14
68
Lindholm Allan
PIF
55:06
+22:20
2
12:14
69
Niemi Esa
56:18
+23:32
3
12:30
70
Nolvi Kosti
TuS
56:26
+23:40
5
12:32
71
Martikainen Heikki
TuS
56:45
+23:59
5
12:36
72
Kaskinen Markku
Kuntokarhut
56:49
+24:03
3
0
12:37
73
Kaunisto Matti
Orion Pharma
57:05
+24:19
3
0
12:41
74
Rantala Simo
Turun Latu
57:22
+24:36
2
0
12:44
75
Tammi Kalle
Hartela
57:39
+24:53
2
0
12:48
76
Lindholm Osmo
KLY
57:59
+25:13
5
0
12:53
77
Irenius Mika
Mehiläinen
58:13
+25:27
1
0
12:56
78
Luoto Markku
Mietoinen
58:25
+25:39
3
0
12:58
79
Aaltonen Markus
Nokia
58:51
+26:05
1
0
13:04
80
Kuivala Juha
RaPi
58:52
+26:06
4
0
13:04
81
Mietinen Jaana
TuS
1:01:15
+28:29
5
13:36
82
Nokka Katja
Wallac
1:01:17
+28:31
2
0
13:37
83
Suomi Kimmo
1:01:18
+28:32
5
13:37
84
Elmiö Tuula
TuS
1:02:02
+29:16
3
13:47
85
Hakala Joel
RaiKu
1:02:22
+29:36
2
13:51
86
Lahtonen Jyrki
Luiskaotsat (TY)
1:03:16
+30:30
3
0
14:03
87
Virta Raimo
1:03:52
+31:06
3
14:11
88
Järvi H
1:04:29
+31:43
5
14:19
89
Rosenqvist Jouko
Royax
1:04:39
+31:53
5
0
14:22
90
Byggmästar Fredrik
1:05:05
+32:19
1
14:27
91
Raita Petri
EKOKEM
1:05:34
+32:48
3
0
14:34
92
Lankinen Olavi
1:05:52
+33:06
1
14:38
93
Myöhänen Matti
EKOMATTI
1:06:21
+33:35
5
0
14:44
94
Maanpää Simo
Kunto-Hempat
1:06:44
+33:58
4
0
14:49
95
Kara Jouko
TuS
1:07:11
+34:25
1
14:55
96
Alinikula Jani
Turun Latu
1:07:17
+34:31
3
0
14:57
97
Hyytiäinen Tarja
Turun Latu
1:08:08
+35:22
5
0
15:08
98
Leino Pauli
Akseli kiinteistöpalvelut oy
1:08:40
+35:54
4
0
15:15
99
Oksanen Noora
Rasti-Perniö
1:08:56
+36:10
1
15:19
100
Salovuori Reijo
Jakaja Oy
1:09:08
+36:22
2
0
15:21
101
Liljeroth Pia
Novia
1:09:10
+36:24
2
0
15:22
102
Huttula Minna
1:09:12
+36:26
2
15:22
103
Meriö Lauri
Nokia Kulutuselektroniik
1:09:54
+37:08
2
0
15:32
104
N.N.
1:10:51
+38:05
4
0
15:44
105
Mikola Anna
Wallac
1:11:32
+38:46
3
0
15:53
106
Tirkkonen Kari
1:13:46
+41:00
4
16:23
107
Westerén M-B
MaMa
1:14:29
+41:43
2
16:33
108
Jalonen Joni
1:14:44
+41:58
5
16:36
109
Leppänen Satu
HirvHe
1:18:49
+46:03
3
17:30
110
Asumaa Mika
Elektrobit
1:19:31
+46:45
5
0
17:40
111
Salmi Anna
Functio Laesa
1:20:33
+47:47
5
0
17:54
112
Hakanen Rauno
1:21:12
+48:26
4
18:02
113
Lehtinen Jyrki
1:21:25
+48:39
2
18:05
114
Vainio Hanna
Auran Tytöt
1:28:42
+55:56
3
0
19:42
115
Aitasalo Nina
Auran Tytöt
1:30:37
+57:51
3
0
20:08
116
Apell Mika
Teleste
1:32:48
+1:00:02
2
0
20:37
117
Nurmi Lauri
1:34:09
+1:01:23
1
20:55
118
Mäkiranta Minna
1:53:09
+1:20:23
1
25:08
Kokkala Antti
TuS
Leima puuttuu
1
Karakas Ritva
Leima puuttuu
1
Gursel Karakas
Leima puuttuu
1
Kiviranta Ilkka
Hartela
Leima puuttuu
2
0
Eskola Eeva-Liisa
Ei aikaa
3
Column Actions
Haku