Skip to Main Content
24.10. Urheilutalo :: Turku-Rastit 2018
Ohje
24.10. Urheilutalo
3 km (3,2 km)
83
Väliajat (WinSplits)
Reittihärveli
Lehdistötulokset
2 km (2,1 km)
56
4 km (4,2 km)
64
6 km (5,8 km)
42
Kaikki sarjat
245
Firmatulokset
47
Lehdistötulokset
XML -tulokset
Turku-Rastit 2018
Omat tulokset
0
Kalenteri
Uutiset
Ohjeet
Näin toimit Turku-Rasteilla
Firmasarjan ohjeet ja säännöt
Lisää omaan kalenteriin (iCal)
Tulokset
Henkilöt
Seurat
24.10. Urheilutalo
17.10. Ruissalo
10.10. Parma Oy Rusko
Vanhemmat tulokset
Vanhemmat tulokset löytyy kalenterisivulta.
Vaihda kalenteri
Vaihda tapahtumasarja ja kalenteri. Voit vaihtaa myös toisen järjestäjän kalenteriin.
Palaute
Lähetä palautetta ja kehitysehdotuksia tästä tulospalvelujärjestelmästä
2019 Turku-Rastit alkavat 3.4.
2019 Turku-Rastit alkavat 3.4. Katariinanlaaksosta. Siirry kalenteriin yläpalkin "Vaihda kalenteria" -painikkeella.
3 km (3,2 km)
2 km
4 km
6 km
Kaikki sarjat
Väliajat
Reittihärveli
Osallistujia: 83
Hyväksytty: 72
Leima puuttuu: 10
Ei aikaa: 1
Sija
Nimi
Seura
Aika
+
Suor
Pist
/km
1
Murtomaa Matti
Turun yliopisto
34:01
27
1
10:38
2
Salmi Hanna
OK EMitVit
34:03
+2
16
1
10:38
3
Leimu Marko
34:09
+8
10
10:40
4
Engström Bernd
Parainen
34:33
+32
1
1
10:48
5
Ahtinen Markus
MaMa
34:39
+38
28
10:50
6
Paldanius Jorma
TuS
36:00
+1:59
17
11:15
7
Järvinen Anne
36:09
+2:08
2
11:18
8
Keinänen Rami
36:43
+2:42
2
11:28
9
Mäkipere Markku
Stevena
36:54
+2:53
14
1
11:32
10
Salo Esa
Torppalan Hurjat
37:43
+3:42
27
1
11:47
11
Lehtimaa Esa
Korpiveikot 2008
38:08
+4:07
26
1
11:55
12
Lietzen Kari
Rastipiikkiö
38:16
+4:15
6
11:58
13
Korva Mika
38:37
+4:36
4
12:04
14
Tikka Kari
Kunto-Hempat
39:13
+5:12
14
1
12:15
15
Uitto Jukka
Meyer Turku
39:39
+5:38
28
1
12:23
16
Hynnä Tuomo
Laskuvarjojääkärikilta
40:47
+6:46
8
1
12:45
17
Knuuti Hanna
Turun yliopisto
41:09
+7:08
18
1
12:52
18
Moilanen Kirsti
Kunto-Hempat
42:43
+8:42
23
1
13:21
19
Jokinen Juhani
Kunto-Hempat
42:50
+8:49
28
1
13:23
20
Reinilä Essi
43:00
+8:59
8
13:26
21
Muhonen Arto
Ex-legends
43:24
+9:23
9
1
13:34
22
Lainema Ilkka
MS Parma
43:53
+9:52
8
13:43
23
Aho Leena
Kunto-Hempat
44:00
+9:59
27
1
13:45
24
Skinnari Heikki
Kunto-Hempat
44:06
+10:05
27
1
13:47
25
Havia Jouko
PR
44:43
+10:42
5
13:58
26
Sundman Gusten
KLY
45:06
+11:05
27
1
14:06
27
Grönroos Timo
MS Parma
45:10
+11:09
10
14:07
28
Kyynäräinen Kerttu
Team Keijot
46:18
+12:17
8
1
14:28
29
Juhala Ilkka
48:30
+14:29
27
15:09
30
Huttula Minna
49:44
+15:43
19
15:33
31
Joonas Risto
Kunto-Hempat
49:48
+15:47
28
1
15:34
32
Arola Anita
51:01
+17:00
11
15:57
32
Salminen Jaakko
51:01
+17:00
1
15:57
34
N.N.
51:25
+17:24
3
16:04
35
Romppainen Johanna
LiPi
52:13
+18:12
12
1
16:19
36
Heinonen Timo
TuS
52:35
+18:34
10
16:26
37
Rantala Simo
Turun Latu
52:40
+18:39
24
1
16:28
38
N.N.
53:04
+19:03
5
16:35
39
Toivonen Tuula
53:22
+19:21
9
16:41
40
Ranki Heikki
53:24
+19:23
15
16:41
41
Weckman Venla
53:45
+19:44
1
16:48
42
Viitala Timo
Lentoasema
54:08
+20:07
26
1
16:55
43
Salminen Kalevi
HirvHe
55:26
+21:25
14
17:19
44
Mielonen Matti
55:32
+21:31
8
17:21
45
Hartikainen Antti
56:11
+22:10
12
17:33
46
Pärli Margis
Turun Latu
56:50
+22:49
23
1
17:46
47
Kaskinen Markku
Turun Latu
57:05
+23:04
17
1
17:50
48
Harjulahti Peter
RatasSu
57:08
+23:07
27
1
17:51
49
Vehviläinen Saija
57:12
+23:11
16
17:53
50
Ahonen Elina
58:20
+24:19
1
18:14
51
Forsberg Christer
MaMa
58:32
+24:31
16
18:18
52
Erling Ida
Turun Latu
59:26
+25:25
12
1
18:34
53
Lautamäki Anna
1:01:45
+27:44
2
19:18
54
Westerén M-B
MaMa
1:01:58
+27:57
19
19:22
55
Vainio Risto
Kunto-Hempat
1:02:23
+28:22
31
1
19:30
56
Hillgren Laura
1:03:25
+29:24
3
19:49
57
Katajisto Jarmo
Meyer Turku
1:03:30
+29:29
4
1
19:51
58
Kalliokoski Olivia
1:04:58
+30:57
9
20:18
59
N.N.
1:05:00
+30:59
6
20:19
60
Lindroos Elina
1:05:01
+31:00
10
20:19
61
Kantola Anneli
1:05:26
+31:25
31
20:27
62
Routasalo Markku
1:05:45
+31:44
29
20:33
63
Rajaniemi Alpo
1:07:12
+33:11
21
21:00
64
Paakkola Pentti
Naantali
1:08:29
+34:28
13
1
21:24
65
Tuominen Minna
1:08:58
+34:57
7
21:33
66
Lindholm Osmo
KLY
1:10:16
+36:15
22
1
21:58
67
Ollila Tuire
Turun Latu
1:10:35
+36:34
7
1
22:03
68
Hakanen Rauno
1:14:42
+40:41
30
23:21
69
Siltanen Nina
TuS
1:14:45
+40:44
13
23:22
70
Pihajoki Seppo
Turun Latu
1:16:46
+42:45
1
1
23:59
71
Aarnio Seppo
Turun Latu
1:16:53
+42:52
27
1
24:02
72
Olenius Jaakko
Naantali
1:28:16
+54:15
20
1
27:35
Lehtinen Jouko
Elomatic
Leima puuttuu
12
1
Holmström Bengt
Kimito SF
Leima puuttuu
8
Ihander Matti
Raision kaupunki
Leima puuttuu
4
1
Biström Clara
Leima puuttuu
30
Tuomi Tytti
Leima puuttuu
15
Murtojärvi Sari
Leima puuttuu
2
Virtanen Sirkka
TuS
Leima puuttuu
29
Englund Teija
Leima puuttuu
7
Raitio Niina
Leima puuttuu
10
Niemi Markku
AuVa
Leima puuttuu
3
Seppä Iiro
TuS
Ei aikaa
6
Column Actions
Haku