Skip to Main Content
03.05. Lausteen koulu, Turku :: Turku-Rastit 2017
Ohje
03.05. Lausteen koulu, Turku
4 km (4,3 km)
110
Väliajat (WinSplits)
Reittihärveli
Lehdistötulokset
2 km (2,2 km)
48
3 km (3,3 km)
110
6 km (6,5 km)
69
Suunnistuskoulu (2,2 km)
17
Kaikki sarjat
354
Firmatulokset
72
Lehdistötulokset
XML -tulokset
Turku-Rastit 2017
Omat tulokset
0
Kalenteri
Uutiset
Ohjeet
Näin toimit Turku-Rasteilla
Firmasarjan ohjeet ja säännöt
Lisää omaan kalenteriin (iCal)
Tulokset
Henkilöt
Seurat
25.10. Hiihtokeskus
18.10. Ruissalo Camping, Turku
11.10. Parma Oy Rusko
Vanhemmat tulokset
Vanhemmat tulokset löytyy kalenterisivulta.
Vaihda kalenteri
Vaihda tapahtumasarja ja kalenteri. Voit vaihtaa myös toisen järjestäjän kalenteriin.
Palaute
Lähetä palautetta ja kehitysehdotuksia tästä tulospalvelujärjestelmästä
4 km (4,3 km)
2 km
3 km
6 km
Suunnistuskoulu
Kaikki sarjat
Väliajat
Reittihärveli
Osallistujia: 110
Hyväksytty: 105
Leima puuttuu: 2
Keskeytti: 1
Ei aikaa: 2
Sija
Nimi
Seura
Aika
+
Suor
Pist
/km
1
Wigelius Miikka
MaMa
35:53
5
8:21
2
Luukkanen Lassi
Stevena
36:58
+1:05
6
1
8:36
3
Sjöholm Tommi
HelppoRasti
37:29
+1:36
3
1
8:43
4
Mänty Markku
MaMa
38:08
+2:15
3
8:52
5
Korkiasaari Juha-Pekka
Poliisilaitos (Tupu)
39:30
+3:37
5
1
9:11
6
Orell Marko
Raunistulan Ryhti
39:32
+3:39
3
1
9:12
7
Viinikainen Heikki
Poliisilaitos (Tupu)
42:18
+6:25
2
1
9:50
8
Saloranta Viljami
42:46
+6:53
1
9:57
9
Hintukainen Keijo
Turun Latu
43:25
+7:32
4
1
10:06
10
Etu-Huitti Arto
44:09
+8:16
5
10:16
11
Järvelä Kalle
Nordea
45:14
+9:21
1
1
10:31
12
Nappu Juha
Ilpoisten Vuorenkävijät
46:03
+10:10
2
1
10:43
13
Alilonttinen Jukka
46:22
+10:29
4
10:47
14
Patana Pekka
46:47
+10:54
2
10:53
14
Venho Kari
MaMa
46:47
+10:54
4
10:53
16
Liimatainen Markus
Poliisilaitos (Tupu)
47:28
+11:35
4
1
11:02
17
Ahtinen Markus
MaMa
47:30
+11:37
6
11:03
18
Antrela Petri
YP-Rakenne Oy
47:32
+11:39
3
1
11:03
19
Alasmäki Juha
Raision Lukio
48:00
+12:07
3
1
11:10
20
Ratia Juha
Carrus
48:02
+12:09
4
1
11:10
21
Laine Jari
48:11
+12:18
4
11:12
22
Nieminen Taisto
PR
48:53
+13:00
3
11:22
23
Kössi Anniina
49:12
+13:19
1
11:27
24
Urhonen Seppo
Turku Energia
49:15
+13:22
2
1
11:27
25
Laiho Jukka
Rasti-Ukko
50:11
+14:18
4
1
11:40
26
Miettinen Heikki
50:13
+14:20
3
11:41
27
Henttonen Elina
HirvHe
50:15
+14:22
3
11:41
28
Ennola Kari
TuNMKY
50:26
+14:33
1
11:44
29
Fingerroos Kimmo
Maalitukku
50:36
+14:43
4
1
11:46
30
Toivonen Mika
50:41
+14:48
2
11:47
31
Huhtala Juuso
Wallac
50:45
+14:52
1
1
11:48
32
Salomaa Kristian
TuS
51:05
+15:12
3
11:53
33
Aarnio Tatu
PIPS
51:10
+15:17
2
11:54
34
Malmivirta Paavo
TuS
52:21
+16:28
2
12:10
35
Laitinen Pertti
52:25
+16:32
3
12:11
35
Hyle Jouko
52:25
+16:32
1
12:11
37
Jokinen Juhani
Kunto-Hempat
52:44
+16:51
6
1
12:16
38
Fagerlund Lasse
Turun Latu
54:13
+18:20
3
1
12:37
39
Heikkilä Anssi
NARU
54:26
+18:33
1
1
12:40
40
Jakobsson Kari
Affecto
54:31
+18:38
1
1
12:41
41
Harjulahti Esa
Functio Laesa
54:52
+18:59
6
1
12:46
42
Jalonen Joni
Aurinkoiset
54:54
+19:01
6
1
12:46
43
Hellman Ari
Turun Latu
55:09
+19:16
5
1
12:50
44
Niemi Esa
Turun Latu
55:55
+20:02
6
1
13:00
45
Vainio Kari
TuMe
56:53
+21:00
2
13:14
46
Höglund Kari
Turku
56:54
+21:01
1
1
13:14
47
Järvisalo Kauko
TuS
57:38
+21:45
4
13:24
48
Roivas Antti
Elomatic
58:00
+22:07
3
1
13:29
49
Granholm Patric
TuTOL
58:19
+22:26
4
1
13:34
50
Jalonen Joonatan
58:26
+22:33
6
13:35
51
Laine Matti
58:50
+22:57
3
13:41
52
Jalonen Miio
59:00
+23:07
5
13:43
53
Korva Mika
59:24
+23:31
4
13:49
54
Tikka Kari
Kunto-Hempat
59:34
+23:41
3
1
13:51
55
Piironen Timo
MS Parma
1:00:02
+24:09
5
13:58
56
Piironen Marja
MS Parma
1:00:48
+24:55
4
14:08
57
Suomela Katri
1:00:53
+25:00
4
14:10
58
Hovi Paavo
PiKa
1:00:54
+25:01
5
14:10
59
Nikkari Jussi
1:01:05
+25:12
2
14:12
60
Mänty Pekka
HirvHe
1:01:24
+25:31
3
14:17
61
Murtomaa Matti
Turun yliopisto
1:01:29
+25:36
3
1
14:18
62
Karhulahti Veikko
Turun Seudun OP
1:02:14
+26:21
1
1
14:28
63
Jauhiainen Leila
1:02:50
+26:57
6
14:37
64
Räsänen Mikko
1:04:06
+28:13
3
14:54
65
Hiltunen Jani
ATLetico Cosmico
1:04:12
+28:19
3
1
14:56
66
Laine Jukka
NaSU
1:05:08
+29:15
6
1
15:09
67
Martin John
Lindorff
1:05:11
+29:18
1
1
15:10
68
Gylen Samuli
RaPi
1:06:28
+30:35
1
15:27
69
Holmström Stefan
1:07:12
+31:19
2
15:38
70
Skinnari Heikki
Kunto-Hempat
1:07:24
+31:31
3
1
15:40
71
Parikka Vilhelmiina
1:08:37
+32:44
2
15:57
72
Etu-Huitti Maija
Nousiainen
1:09:16
+33:23
5
1
16:07
73
Korkiasaari Timo
Poliisilaitos (Tupu)
1:09:47
+33:54
4
1
16:14
74
Nordman Petra
Wallac
1:10:19
+34:26
1
1
16:21
75
Miettinen Jaana
TuS
1:10:40
+34:47
3
16:26
76
Rantala Simo
Turun Latu
1:12:01
+36:08
2
1
16:45
77
Suomi Kimmo
Aurinkoiset
1:12:02
+36:09
6
1
16:45
78
Laato Petra
1:12:29
+36:36
1
16:51
79
Hilden Joel
1:12:40
+36:47
1
16:54
80
Aaltonen Esa
ATR Soft
1:13:17
+37:24
6
1
17:03
81
Ahlnäs Anna
IF Femman
1:13:38
+37:45
2
17:07
82
Sellman Ulla
1:15:02
+39:09
3
17:27
83
Mäkitalo Heikki
Rantakulman VPK
1:15:11
+39:18
6
1
17:29
84
Roivas Laura
1:16:28
+40:35
3
17:47
85
Valtonen Jari
MS Parma
1:17:52
+41:59
4
18:07
85
Salmela Linda
1:17:52
+41:59
3
18:07
85
Haapakangas Rami
1:17:52
+41:59
3
18:07
88
Lehti Esa
1:18:10
+42:17
2
18:11
89
Ranki M
TSY
1:18:34
+42:41
2
1
18:16
90
Järvi H
1:20:03
+44:10
5
18:37
91
Salmenoja Pertti
Turun Latu
1:20:19
+44:26
4
1
18:41
91
Luona Anne
1:20:19
+44:26
3
18:41
93
Keinonen Jukka
1:20:21
+44:28
6
18:41
94
Juhala Ilkka
1:20:40
+44:47
4
18:46
95
Parkko Tanja
1:22:39
+46:46
1
19:13
96
Raula Hannele
Functio Laesa
1:23:17
+47:24
2
1
19:22
97
Jalonen Kimmo
-
1:24:28
+48:35
2
19:39
98
Aarnio Satu
1:25:26
+49:33
2
19:52
99
Oksa Tomi
1:27:43
+51:50
1
20:24
100
Romppainen Johanna
1:36:08
+1:00:15
3
22:21
101
Isotalo Erkki
1:38:37
+1:02:44
1
22:56
102
Mäkinen Vesa-Pekka
Sienet
1:42:50
+1:06:57
1
1
23:55
103
Virtanen Janne Markus
Sienet
1:42:56
+1:07:03
1
1
23:56
104
Asumaa Mika
1:47:29
+1:11:36
5
25:00
105
Väänänen Jesse
1:56:29
+1:20:36
1
27:05
Pöyhönen Reino
Keskeytti
3
Oikarinen Jaana
Leima puuttuu
2
Hirvonen Petteri
Hirvonen Oy
Leima puuttuu
2
1
Kankaanpää Aleksi
Ei aikaa
3
Järvelä Ville
Ei aikaa
1
Column Actions
Haku