Nuorisoviesti ja Viestiliigan finaali 2018 :: 29.09.2018
Valitse tapahtuma
Palaute
Kilpailutiedot
Lähtölistat
Seurarajaukset
Kaikki sarjat[277]
H21[50]
D21[29]
A[53]
B[94]
C[51]
Tulokset
Seurarajaukset
H21[48]
1. Os (4,4 km)
2. Os (4,3 km)
3. Os (4,5 km)
D21[28]
1. Os (3,8 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,8 km)
A[52]
1. Os (3,8 km)
2. Os (2,3 km)
3. Os (2,9 km)
4. Os (2,9 km)
5. Os (2,3 km)
6. Os (2,9 km)
7. Os (3,8 km)
B[88]
1. Os (1,9 km)
2. Os (2,5 km)
3. Os (2,5 km)
4. Os (1,9 km)
C[49]
1. Os (3,7 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,7 km)
Tulokset
C :: Osuustilanne, 3. Osuus
Breadcrumb
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset...
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset ja muut tuloslinkit löytyy tulossivujen oikean reunan alivalikosta.
Sija
Nro
Joukkue
Aika
Ero
Nimi
Os.
Sija
Os.
Aika
Hajonta
Haj.
sija
1.
310
Vehkalahden Veikot 1
1:35:37
1
Janne Weckman
2.
28:02
#1 aaaaa
1.
2.
345
TeamFinge 1
1:36:29
+0:52
1
Teemu Eerola
1.
27:26
#2 bbbbb
1.
3.
305
Lynx 1
1:47:24
+11:47
3
Ville Koponen
8.
36:48
#1 aaaaa
8.
4.
314
Koovee 2
1:47:31
+11:54
5
Timo Koski
6.
33:23
#2 bbbbb
8.
5.
304
Turun Metsänkävijät 1
1:48:28
+12:51
1
Rauli Helkkula
10.
39:07
#2 bbbbb
15.
6.
317
OK Trian 1
1:52:46
+17:09
7
Marcus Kopra
9.
37:16
#3 ccccc
13.
7.
302
MS Parma 1
1:54:05
+18:28
2
Sami Aalto
14.
44:02
#1 aaaaa
20.
8.
306
Kokkolan Suunnistajat 1
1:54:22
+18:45
Jukka Määttälä
12.
41:41
#3 ccccc
17.
9.
336
Valkeakosken Haka 1
1:54:31
+18:54
3
Pekka Linnainmaa
11.
39:09
#1 aaaaa
13.
10.
307
Helsingin Suunnistajat 1
1:56:49
+21:12
9
Matti Joensuu
25.
51:41
#1 aaaaa
31.
11.
316
Espoon Akilles 2
1:57:25
+21:48
1
Janne Kuusivaara
13.
43:16
#3 ccccc
18.
12.
342
Rajamäen Rykmentti 3
1:58:02
+22:25
4
Jaakko Leinonen
7.
34:47
#3 ccccc
4.
13.
349
Turun NMKY 1
1:58:06
+22:29
5
Matti Virtanen
5.
32:11
#2 bbbbb
7.
14.
337
Espoon Suunta 2
2:01:33
+25:56
7
Antti Kemppainen
22.
50:27
#3 ccccc
27.
15.
332
Kouvolan Suunnistajat 1
2:02:46
+27:09
10
Aaro Ojala
4.
30:51
#3 ccccc
1.
16.
313
Espoon Suunta 1
2:06:54
+31:17
13
Simo Martimo
3.
30:38
#2 bbbbb
6.
17.
311
SK Uusi 1
2:10:21
+34:44
2
Hetti Kirves
21.
49:40
#3 ccccc
26.
18.
341
Koovee 3
2:14:48
+39:11
4
Seppo Kuusisto
16.
45:10
#1 aaaaa
23.
19.
321
Lynx 2
2:18:02
+42:25
2
Annamari Tiitola
27.
54:17
#3 ccccc
30.
20.
329
Pihkaniskat 1
2:20:14
+44:37
7
Lotta Oinonen
17.
45:26
#2 bbbbb
20.
21.
333
Paimion Rasti 1
2:20:18
+44:41
3
Pinja Leppäaho
19.
48:38
#1 aaaaa
28.
22.
319
Hyvinkään Rasti 1
2:20:21
+44:44
1
Teemu Kantelinen
24.
51:28
#2 bbbbb
29.
23.
328
Vehkalahden Veikot 2
2:21:00
+45:23
3
Anniina Heikkinen
28.
54:22
#1 aaaaa
36.
24.
312
Kymin Suunnistajat 1
2:24:27
+48:50
4
Miikka Kaira
20.
49:21
#3 ccccc
25.
25.
335
Tampereen Pyrintö 1
2:24:33
+48:56
11
Jyry Tukiainen
34.
1:04:59
#2 bbbbb
33.
26.
322
Kymin Suunnistajat 2
2:27:31
+51:54
3
Pia Outinen
30.
57:34
#3 ccccc
33.
27.
323
OK 77 1
2:30:25
+54:48
1
Heidi Torp-Donner
29.
56:33
#1 aaaaa
37.
28.
309
Ikaalisten Nouseva-Voima 1
2:45:15
+1:09:38
9
Kristiina Oksanen
39.
1:18:40
#2 bbbbb
39.
29.
350
Turun NMKY 2
2:51:28
+1:15:51
6
Juha Nappu
23.
50:37
#2 bbbbb
26.
30.
351
Espoon Akilles 3
2:52:55
+1:17:18
3
Sanna Carlsson
31.
59:17
#1 aaaaa
40.
31.
315
Espoon Akilles 1
2:52:58
+1:17:21
1
Joonas Kuusivaara
32.
1:00:58
#1 aaaaa
41.
32.
338
OK Raseborg 2
2:53:32
+1:17:55
7
Jouko Nurmiainen
15.
44:59
#1 aaaaa
22.
33.
318
OK Trian 2
3:07:02
+1:31:25
9
Veli-Pekka Laasonen
26.
54:01
#1 aaaaa
35.
34.
301
Rastikarhut 1
3:12:41
+1:37:04
Nea Koivunen
38.
1:14:07
#3 ccccc
41.
35.
331
Rajamäen Rykmentti 1
3:14:03
+1:38:26
1
Risto Mourujärvi
35.
1:05:45
#3 ccccc
39.
36.
348
Kokkolan Suunnistajat 4
3:14:33
+1:38:56
5
Pekka Tukala
42.
1:29:30
#3 ccccc
47.
37.
343
Vehkalahden Veikot 3
3:28:07
+1:52:30
1
Pasi Jokela
40.
1:19:35
#1 aaaaa
46.
38.
340
Rajamäen Rykmentti 2
3:30:28
+1:54:51
5
Heli Heilimo
37.
1:09:12
#2 bbbbb
38.
39.
303
Koovee 1
3:31:20
+1:55:43
1
Erja Simola
41.
1:20:34
#2 bbbbb
40.
40.
334
Riihimäen Suunnistajat 1
3:34:04
+1:58:27
5
Pekka Aalto
36.
1:08:49
#2 bbbbb
36.
41.
346
Kokkolan Suunnistajat 2
3:38:09
+2:02:32
6
Elina Orjala
18.
46:55
#1 aaaaa
25.
344
Vehkalahden Veikot 4
N.N.
Ei lähtenyt
#2 bbbbb
330
SK Uusi 2
N.N.
Ei lähtenyt
#2 bbbbb
327
Ikaalisten Nouseva-Voima 2
anne aaltonen
Keskeytti
#3 ccccc
308
UNO SK 1
N.N.
Ei lähtenyt
#2 bbbbb
324
Hyvinkään Rasti 2
Merja Ahokas
Ei lähtenyt
#2 bbbbb
347
Kokkolan Suunnistajat 3
Minna Maunula
Leima puuttuu
#3 ccccc
320
OK Raseborg 1
Pia Westerberg
Ei lähtenyt
#1 aaaaa
326
Kyrös-Rasti 1
Liisa Naskali
33.
1:03:51
#3 ccccc
38.
339
Pihkaniskat 2
Timo Visuri
Hylätty
#2 bbbbb
Column Actions
Search
Sarjat
48
H21
28
D21
52
A
88
B
49
C
Tuloslinkit
Online -tulokset
Siirry Väliaikarastien ja tulosten online-seurantaan (LiveResults)
Väliajat (WinSplits)
Väliajat (WinSplits)
Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin