Nuorisoviesti ja Viestiliigan finaali 2018 :: 29.09.2018
Valitse tapahtuma
Palaute
Kilpailutiedot
Lähtölistat
Seurarajaukset
Kaikki sarjat[277]
H21[50]
D21[29]
A[53]
B[94]
C[51]
Tulokset
Seurarajaukset
H21[48]
1. Os (4,4 km)
2. Os (4,3 km)
3. Os (4,5 km)
D21[28]
1. Os (3,8 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,8 km)
A[52]
1. Os (3,8 km)
2. Os (2,3 km)
3. Os (2,9 km)
4. Os (2,9 km)
5. Os (2,3 km)
6. Os (2,9 km)
7. Os (3,8 km)
B[88]
1. Os (1,9 km)
2. Os (2,5 km)
3. Os (2,5 km)
4. Os (1,9 km)
C[49]
1. Os (3,7 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,7 km)
Tulokset
B :: Osuustilanne, 3. Osuus
Breadcrumb
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset...
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset ja muut tuloslinkit löytyy tulossivujen oikean reunan alivalikosta.
Sija
Nro
Joukkue
Aika
Ero
Nimi
Os.
Sija
Os.
Aika
Hajonta
Haj.
sija
1.
101
Lynx 1
38:38
5
Tuomas Kuusinen
2.
11:40
#1 A
3.
2.
104
Koovee 1
39:06
+0:28
Konsta Mäkelä
11.
13:14
#1 A
21.
3.
115
Koovee 2
39:07
+0:29
1
Joona Vuorenmaa
7.
12:41
#1 A
10.
4.
118
Angelniemen Ankkuri 1
39:12
+0:34
3
Leevi Söyrilä
21.
14:55
#1 A
51.
5.
102
Tampereen Pyrintö 1
39:27
+0:49
9
Meri Väistökoski
1.
11:13
#1 A
1.
6.
105
Tampereen Pyrintö 2
39:47
+1:09
1
Eevert Riikonen
10.
13:09
#1 A
19.
7.
114
Vehkalahden Veikot 1
40:06
+1:28
2
Sisu Tyni
5.
12:33
#1 A
8.
8.
129
Hämeenlinnan Suunnistajat 1
40:40
+2:02
11
Venla Mennala
3.
12:07
#1 A
5.
9.
107
SK Uusi 1
40:49
+2:11
5
Roosa Muukkonen
6.
12:35
#1 A
9.
10.
108
Helsingin Suunnistajat 1
40:56
+2:18
Lotta Lehtinen
9.
12:59
#1 A
14.
11.
121
Tampereen Pyrintö 4
41:15
+2:37
6
Lotta Pesu
8.
12:55
#1 A
13.
12.
124
Helsingin Suunnistajat 2
41:16
+2:38
Linnea Pohjola
12.
13:18
#1 A
23.
13.
116
Espoon Suunta 2
42:00
+3:22
5
Erik Fey
14.
13:29
#1 A
26.
14.
106
Tampereen Pyrintö 3
42:30
+3:52
6
Erika Ahlfors
25.
15:21
#1 A
62.
15.
103
Espoon Suunta 1
42:44
+4:06
12
Olivia Karelo
39.
16:50
#1 A
85.
16.
137
Hyvinkään Rasti 1
42:45
+4:07
6
Henrik Ahoniemi
19.
14:48
#1 A
49.
17.
178
Kokkolan Suunnistajat 2
42:46
+4:08
10
Eeva Tukala
28.
15:40
#1 A
67.
18.
174
Lapuan Virkiä 1
42:55
+4:17
2
Iines Sikkilä
18.
14:40
#1 A
45.
19.
123
Koovee 3
43:46
+5:08
6
Kaarlo Kallio
29.
15:42
#1 A
68.
20.
109
Rasti-Lukko 1
44:02
+5:24
18
Aleksi Ahlfors
4.
12:22
#1 A
7.
21.
135
Hiidenkiertäjät 1
44:28
+5:50
10
Leo Ekqvist
16.
14:11
#1 A
35.
22.
133
Kangasala SK 1
44:46
+6:08
6
Tuuli Jormanainen
17.
14:39
#1 A
44.
23.
132
Rajamäen Rykmentti 1
44:58
+6:20
3
Aatos Multala
22.
14:58
#1 A
53.
24.
136
Rajamäen Rykmentti 2
45:14
+6:36
3
Topi Turunen
24.
15:12
#1 A
58.
25.
113
Espoon Akilles 1
45:31
+6:53
5
Luna Vuori
36.
16:39
#1 A
80.
26.
147
Ulvilan Ura 1
45:40
+7:02
3
Aurora Lehtonen
31.
16:02
#1 A
70.
26.
112
Rasti-Nokia 1
45:40
+7:02
5
Oskari Vartiala
38.
16:47
#1 A
84.
28.
141
OK Trian 1
45:53
+7:15
9
Esther Ståhl
20.
14:53
#1 A
50.
29.
119
OK Raseborg 1
46:03
+7:25
3
Fredrik Lemström
26.
15:22
#1 A
63.
30.
134
Kangasala SK 2
46:48
+8:10
Voitto Backman
35.
16:33
#1 A
79.
31.
128
Lynx 3
47:19
+8:41
4
Valtteri Sundberg
33.
16:25
#1 A
75.
32.
125
Kyrös-Rasti 1
47:21
+8:43
10
Aaro Ala-Jaskara
49.
18:12
#1 A
106.
33.
127
Rastikarhut 1
47:59
+9:21
Pyry Heinilä
43.
17:16
#1 A
90.
34.
130
Angelniemen Ankkuri 2
49:24
+10:46
6
Siiri Halkilahti
45.
17:29
#1 A
96.
35.
158
Kokkolan Suunnistajat 1
49:25
+10:47
14
Jesse Hirvinen
12.
13:18
#1 A
23.
36.
170
Rajamäen Rykmentti 3
50:04
+11:26
2
Simo Väkiparta
55.
19:12
#1 A
118.
37.
145
Helsingin Suunnistajat 3
50:27
+11:49
1
Venla Länsiluoto
59.
19:29
#1 A
126.
38.
139
Paimion Rasti 1
50:40
+12:02
13
Minttu Lindeqvist
62.
20:44
#1 A
134.
39.
142
Paimion Rasti 2
50:50
+12:12
5
Niila Wahlsten
34.
16:28
#1 A
76.
40.
173
Lahden Suunnistajat-37 1
50:53
+12:15
2
Maija Koivuniemi
52.
18:50
#1 A
112.
41.
156
Vehkalahden Veikot 2
51:10
+12:32
2
Selma Weckman
40.
16:53
#1 A
87.
42.
151
Kymin Suunnistajat 1
51:33
+12:55
18
Onni Hyvölä
70.
21:54
#1 A
147.
43.
177
Hämeenlinnan Suunnistajat 2
52:23
+13:45
14
Avianna Mettälä
71.
22:10
#1 A
148.
44.
144
Angelniemen Ankkuri 3
52:40
+14:02
1
Emil Halkilahti
50.
18:16
#1 A
107.
45.
110
Lynx 2
53:02
+14:24
6
Matilda Heikkinen
67.
21:09
#1 A
140.
46.
159
Turun Suunnistajat 3
53:54
+15:16
Aurora Paasikivi
57.
19:17
#1 A
122.
47.
120
Espoon Suunta 3
54:20
+15:42
14
Eero Martomaa
23.
15:11
#1 A
57.
48.
152
Espoon Akilles 2
55:28
+16:50
14
Katariina Kaijalainen
32.
16:05
#1 A
72.
49.
172
Kouvolan Suunnistajat 1
56:26
+17:48
1
Elisa Lehtonen
64.
20:59
#1 A
136.
50.
169
SK Uusi 2
56:52
+18:14
18
Kiira Anttila
41.
17:02
#1 A
88.
51.
180
MS Parma 2
56:55
+18:17
13
Anna Kapanen
44.
17:25
#1 A
95.
52.
111
MS Parma 1
56:57
+18:19
15
Helka Hanhela
42.
17:11
#1 A
89.
53.
165
Angelniemen Ankkuri 4
57:02
+18:24
6
Iida Söyrilä
47.
18:01
#1 A
102.
54.
176
RastiPiikkiö 1
57:08
+18:30
17
Inga Hannukainen
30.
16:01
#1 A
69.
55.
143
Turun Suunnistajat 1
57:22
+18:44
2
Aksel Kulovaara
61.
20:09
#1 A
132.
56.
146
OK Trian 2
57:52
+19:14
5
Lydia Engblom
66.
21:05
#1 A
139.
57.
182
Ulvilan Ura 2
57:56
+19:18
Säde Ahvenjärvi
54.
19:06
#1 A
117.
58.
187
Koovee 4
58:24
+19:46
4
Otso Kallio
65.
21:00
#1 A
137.
59.
167
Kyrös-Rasti 3
58:33
+19:55
18
Onni Vitikainen
15.
13:43
#1 A
28.
60.
163
Kyrös-Rasti 2
58:45
+20:07
5
Anna Tamminen
53.
19:05
#1 A
116.
61.
179
Lapuan Virkiä 2
59:50
+21:12
13
Veeti Ojanen
37.
16:40
#1 A
81.
62.
138
OK 77 1
1:00:06
+21:28
7
Sebastian Backman
56.
19:13
#1 A
119.
63.
160
Hyvinkään Rasti 2
1:00:17
+21:39
7
Mona Kantelinen
58.
19:20
#1 A
123.
64.
154
Kangasala SK 3
1:00:32
+21:54
4
Sini Vallittu
68.
21:28
#1 A
142.
65.
193
Tampereen Pyrintö 6
1:00:45
+22:07
18
Silva Riikonen
76.
25:25
#1 A
160.
66.
168
Vehkalahden Veikot 3
1:00:48
+22:10
8
Tilda Koivula
69.
21:49
#1 A
145.
67.
131
Pihkaniskat 1
1:00:54
+22:16
26
Vili Tuominen
83.
28:53
#1 A
171.
68.
155
Lynx 4
1:00:57
+22:19
18
Eino Leskinen
73.
24:11
#1 A
155.
69.
149
Tampereen Pyrintö 5
1:01:26
+22:48
10
Emilia Ylilehto
27.
15:23
#1 A
64.
70.
162
Pälkäneen Luja-Lukko 1
1:04:26
+25:48
15
Hanna Suojoki
78.
27:00
#1 A
166.
71.
117
Valkeakosken Haka 1
1:04:33
+25:55
19
Milla Suojoki
79.
27:21
#1 A
167.
72.
140
Hiidenkiertäjät 2
1:04:46
+26:08
3
Lotta Nikkinen
63.
20:48
#1 A
135.
73.
148
Espoon Suunta 5
1:04:54
+26:16
7
Linnea Karelo
51.
18:24
#1 A
109.
74.
161
Ikaalisten Nouseva-Voima 1
1:07:18
+28:40
18
Onni Vitikainen
84.
29:19
#1 A
172.
75.
164
OK Trian 3
1:07:46
+29:08
9
Lauri Kullberg
46.
18:00
#1 A
101.
76.
175
Lounais-Hämeen Rasti 1
1:07:52
+29:14
13
Venla Jussila
81.
28:27
#1 A
169.
77.
126
Espoon Suunta 4
1:08:28
+29:50
11
Lilja Martomaa
82.
28:45
#1 A
170.
78.
188
Vehkalahden Veikot 4
1:09:23
+30:45
Mila Härkönen
74.
24:26
#1 A
156.
79.
192
Angelniemen Ankkuri 6
1:12:05
+33:27
2
Silje Lehtonen
75.
24:55
#1 A
158.
80.
153
Espoon Suunta 6
1:12:08
+33:30
4
Hilla Lyytikäinen
80.
28:07
#1 A
168.
81.
194
Turun Suunnistajat 4
1:14:10
+35:32
5
Ella Tetri
48.
18:07
#1 A
105.
82.
181
RastiPiikkiö 2
1:14:48
+36:10
1
Martti Suorlahti
77.
26:36
#1 A
165.
83.
166
Paimion Rasti 3
1:17:24
+38:46
10
Eeli Pihlaja
87.
34:30
#1 A
176.
84.
189
Angelniemen Ankkuri 5
1:19:12
+40:34
2
Venla Mäkinen
86.
31:05
#1 A
174.
85.
183
MS Parma 3
1:23:42
+45:04
13
Eero Karttila
88.
41:51
#1 A
177.
86.
157
Pihkaniskat 2
1:24:33
+45:55
2
Santtu Rintamäki
72.
23:23
#1 A
151.
87.
191
Vehkalahden Veikot 5
1:30:01
+51:23
Tinja Tanskanen
85.
29:37
#1 A
173.
185
Ulvilan Ura 3
Ville Mustonen
Ei lähtenyt
#1 A
150
Turun Suunnistajat 2
Siiri Holmroos
60.
19:43
#1 A
129.
Column Actions
Search
Sarjat
48
H21
28
D21
52
A
88
B
49
C
Tuloslinkit
Online -tulokset
Siirry Väliaikarastien ja tulosten online-seurantaan (LiveResults)
Väliajat (WinSplits)
Väliajat (WinSplits)
Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin