Nuorisoviesti ja Viestiliigan finaali 2018 :: 29.09.2018
Valitse tapahtuma
Palaute
Kilpailutiedot
Lähtölistat
Seurarajaukset
Kaikki sarjat[277]
H21[50]
D21[29]
A[53]
B[94]
C[51]
Tulokset
Seurarajaukset
H21[48]
1. Os (4,4 km)
2. Os (4,3 km)
3. Os (4,5 km)
D21[28]
1. Os (3,8 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,8 km)
A[52]
1. Os (3,8 km)
2. Os (2,3 km)
3. Os (2,9 km)
4. Os (2,9 km)
5. Os (2,3 km)
6. Os (2,9 km)
7. Os (3,8 km)
B[88]
1. Os (1,9 km)
2. Os (2,5 km)
3. Os (2,5 km)
4. Os (1,9 km)
C[49]
1. Os (3,7 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,7 km)
Tulokset
B :: Osuustilanne, 1. Osuus
Breadcrumb
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset...
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset ja muut tuloslinkit löytyy tulossivujen oikean reunan alivalikosta.
Sija
Nro
Joukkue
Aika
Ero
Nimi
Os.
Sija
Os.
Aika
Hajonta
Haj.
sija
1.
178
Kokkolan Suunnistajat 2
12:37
Joona Hirvinen
1.
12:37
#4 BB
1.
2.
114
Vehkalahden Veikot 1
12:38
+0:01
Joona Hirvilahti
2.
12:38
#2 BA
1.
3.
118
Angelniemen Ankkuri 1
12:51
+0:14
Emma Elovaara
3.
12:51
#2 BA
2.
4.
101
Lynx 1
12:55
+0:18
Karri Kuusinen
4.
12:55
#1 AA
1.
5.
102
Tampereen Pyrintö 1
13:10
+0:33
Akseli Pesu
5.
13:10
#2 BA
3.
6.
106
Tampereen Pyrintö 3
13:25
+0:48
Aatos Riikonen
6.
13:25
#2 BA
4.
7.
121
Tampereen Pyrintö 4
13:34
+0:57
Venla Haanpää
7.
13:34
#1 AA
2.
8.
105
Tampereen Pyrintö 2
13:35
+0:58
Linnéa Davidsson
8.
13:35
#1 AA
3.
9.
151
Kymin Suunnistajat 1
13:37
+1:00
Olavi Kiiski
9.
13:37
#4 BB
3.
9.
103
Espoon Suunta 1
13:37
+1:00
Aarne Kemppainen
9.
13:37
#3 AB
3.
11.
123
Koovee 3
13:41
+1:04
Ilona Mäkelä
11.
13:41
#3 AB
4.
12.
115
Koovee 2
13:42
+1:05
Annika Rantanen
12.
13:42
#3 AB
5.
13.
174
Lapuan Virkiä 1
13:48
+1:11
Lotta Nivukoski
13.
13:48
#4 BB
4.
14.
104
Koovee 1
13:49
+1:12
Leevi Pinta
14.
13:49
#4 BB
5.
15.
113
Espoon Akilles 1
14:07
+1:30
Matias Veikkola
15.
14:07
#1 AA
4.
16.
107
SK Uusi 1
14:34
+1:57
Antti Kirves
16.
14:34
#3 AB
7.
17.
112
Rasti-Nokia 1
14:37
+2:00
Tuomas Harju
17.
14:37
#4 BB
7.
18.
128
Lynx 3
14:40
+2:03
Minttu Laakkonen
18.
14:40
#4 BB
8.
19.
137
Hyvinkään Rasti 1
14:43
+2:06
Ninni Åberg
19.
14:43
#2 BA
6.
20.
108
Helsingin Suunnistajat 1
14:44
+2:07
Väinö Länsiluoto
20.
14:44
#4 BB
9.
21.
131
Pihkaniskat 1
14:45
+2:08
Elias Nyman
21.
14:45
#3 AB
8.
22.
129
Hämeenlinnan Suunnistajat 1
14:47
+2:10
Topias Lautamäki
22.
14:47
#1 AA
8.
23.
109
Rasti-Lukko 1
14:48
+2:11
Eerika Lohtander
23.
14:48
#1 AA
9.
24.
124
Helsingin Suunnistajat 2
14:50
+2:13
Aapo Joensuu
24.
14:50
#4 BB
10.
25.
139
Paimion Rasti 1
14:52
+2:15
Hugo Eemil Hannula
25.
14:52
#4 BB
11.
26.
125
Kyrös-Rasti 1
14:56
+2:19
Tilta-Maria Liuksiala
26.
14:56
#1 AA
12.
27.
147
Ulvilan Ura 1
15:08
+2:31
Aura Ojala
27.
15:08
#4 BB
12.
28.
116
Espoon Suunta 2
15:23
+2:46
Venla Teuri
28.
15:23
#4 BB
13.
29.
145
Helsingin Suunnistajat 3
15:33
+2:56
Lauri Heikkilä
29.
15:33
#2 BA
9.
29.
117
Valkeakosken Haka 1
15:33
+2:56
Siiri Lauttajärvi
29.
15:33
#1 AA
16.
31.
141
OK Trian 1
15:34
+2:57
Elias Nuottajärvi
31.
15:34
#2 BA
10.
32.
110
Lynx 2
15:38
+3:01
Eemeli Leskinen
32.
15:38
#2 BA
11.
33.
119
OK Raseborg 1
15:39
+3:02
Frida Fagerlund
33.
15:39
#3 AB
10.
34.
180
MS Parma 2
15:45
+3:08
Janne Heinonen
34.
15:45
#2 BA
12.
35.
161
Ikaalisten Nouseva-Voima 1
16:13
+3:36
Eliel Kärkkäinen
35.
16:13
#2 BA
13.
36.
132
Rajamäen Rykmentti 1
16:14
+3:37
Moona Multala
36.
16:14
#4 BB
17.
37.
170
Rajamäen Rykmentti 3
16:16
+3:39
Sofia Viippola
37.
16:16
#3 AB
13.
37.
127
Rastikarhut 1
16:16
+3:39
Lauri Kujansuu
37.
16:16
#3 AB
13.
39.
136
Rajamäen Rykmentti 2
16:17
+3:40
Aino Loukkalahti
39.
16:17
#4 BB
18.
40.
135
Hiidenkiertäjät 1
16:23
+3:46
Aapo Kujala
40.
16:23
#3 AB
15.
41.
144
Angelniemen Ankkuri 3
16:35
+3:58
Artur Emaldynov
41.
16:35
#1 AA
18.
42.
173
Lahden Suunnistajat-37 1
16:50
+4:13
Timo Koivuniemi
42.
16:50
#3 AB
17.
43.
134
Kangasala SK 2
16:52
+4:15
Vilma Liuha
43.
16:52
#2 BA
16.
44.
142
Paimion Rasti 2
16:58
+4:21
Sofia Fingerroos
44.
16:58
#3 AB
18.
45.
156
Vehkalahden Veikot 2
17:00
+4:23
Venla Weckman
45.
17:00
#1 AA
19.
46.
133
Kangasala SK 1
17:08
+4:31
Joni Uusitalo
46.
17:08
#1 AA
21.
47.
172
Kouvolan Suunnistajat 1
17:10
+4:33
Alma Laukkanen
47.
17:10
#1 AA
22.
48.
146
OK Trian 2
17:11
+4:34
Joar Bäckblom
48.
17:11
#3 AB
19.
49.
130
Angelniemen Ankkuri 2
17:12
+4:35
Juho Juva
49.
17:12
#2 BA
17.
50.
177
Hämeenlinnan Suunnistajat 2
17:19
+4:42
Evelia Mettälä
50.
17:19
#3 AB
20.
51.
159
Turun Suunnistajat 3
17:21
+4:44
Amos Pöllänen
51.
17:21
#4 BB
21.
52.
158
Kokkolan Suunnistajat 1
17:28
+4:51
Selma Määttälä
52.
17:28
#3 AB
22.
53.
155
Lynx 4
17:42
+5:05
Tuomas Vuorensola
53.
17:42
#4 BB
22.
54.
120
Espoon Suunta 3
17:47
+5:10
Pilvi Kemppainen
54.
17:47
#4 BB
23.
55.
143
Turun Suunnistajat 1
17:53
+5:16
Matias Nyman
55.
17:53
#4 BB
24.
56.
183
MS Parma 3
17:54
+5:17
Kaisla Salmia
56.
17:54
#1 AA
25.
57.
166
Paimion Rasti 3
17:55
+5:18
Oskari Vähätalo
57.
17:55
#3 AB
23.
58.
154
Kangasala SK 3
18:04
+5:27
Tuuli Vallittu
58.
18:04
#3 AB
24.
59.
138
OK 77 1
18:24
+5:47
Sora Kenttä
59.
18:24
#3 AB
25.
60.
165
Angelniemen Ankkuri 4
19:36
+6:59
Teemu Pirinen
60.
19:36
#2 BA
23.
61.
162
Pälkäneen Luja-Lukko 1
19:49
+7:12
Ato Mattila
61.
19:49
#3 AB
29.
62.
193
Tampereen Pyrintö 6
20:01
+7:24
Seela Järvenpää
62.
20:01
#3 AB
30.
63.
182
Ulvilan Ura 2
20:02
+7:25
Emilia Palomäki
63.
20:02
#4 BB
28.
64.
111
MS Parma 1
20:04
+7:27
Saana-Mari Ekström
64.
20:04
#3 AB
31.
65.
188
Vehkalahden Veikot 4
20:16
+7:39
Väinö Jokela
65.
20:16
#2 BA
24.
66.
175
Lounais-Hämeen Rasti 1
20:24
+7:47
Vilho Syrjälä
66.
20:24
#1 AA
28.
67.
176
RastiPiikkiö 1
20:29
+7:52
Jimi Repo
67.
20:29
#2 BA
25.
68.
126
Espoon Suunta 4
20:39
+8:02
Noora Niittymaa
68.
20:39
#2 BA
26.
69.
187
Koovee 4
20:44
+8:07
Sandra Mariani
69.
20:44
#1 AA
29.
70.
168
Vehkalahden Veikot 3
20:53
+8:16
Pihla Kriktilä
70.
20:53
#1 AA
30.
71.
160
Hyvinkään Rasti 2
20:58
+8:21
Joni Ahokas
71.
20:58
#1 AA
31.
72.
192
Angelniemen Ankkuri 6
21:22
+8:45
Jasmiina Leppälä
72.
21:22
#2 BA
27.
73.
163
Kyrös-Rasti 2
21:35
+8:58
Eero Ala-Jaskara
73.
21:35
#4 BB
30.
74.
189
Angelniemen Ankkuri 5
21:48
+9:11
Niko Mannonen
74.
21:48
#3 AB
32.
75.
167
Kyrös-Rasti 3
21:49
+9:12
Jaakko Naskali
75.
21:49
#4 BB
31.
76.
152
Espoon Akilles 2
21:50
+9:13
Kaisa Jaloluoma
76.
21:50
#1 AA
34.
77.
153
Espoon Suunta 6
22:11
+9:34
Petrus Pirilä
77.
22:11
#2 BA
29.
78.
169
SK Uusi 2
23:05
+10:28
Krista Anttila
78.
23:05
#2 BA
32.
79.
140
Hiidenkiertäjät 2
23:51
+11:14
Aleksi Husu
79.
23:51
#1 AA
35.
80.
185
Ulvilan Ura 3
26:32
+13:55
Joona Haapio
80.
26:32
#3 AB
37.
81.
179
Lapuan Virkiä 2
26:40
+14:03
Lauri Oja
81.
26:40
#1 AA
38.
82.
149
Tampereen Pyrintö 5
26:50
+14:13
Kaisla Häkkinen
82.
26:50
#2 BA
36.
83.
191
Vehkalahden Veikot 5
27:36
+14:59
Elias Rytkö
83.
27:36
#1 AA
39.
84.
194
Turun Suunnistajat 4
29:57
+17:20
Ellen Fröjdö
84.
29:57
#4 BB
37.
85.
148
Espoon Suunta 5
29:58
+17:21
Kaapo Tuominen
85.
29:58
#1 AA
40.
86.
164
OK Trian 3
30:31
+17:54
Jalo Petroff
86.
30:31
#1 AA
41.
87.
181
RastiPiikkiö 2
30:41
+18:04
Aksel Tanttu
87.
30:41
#3 AB
38.
88.
157
Pihkaniskat 2
34:51
+22:14
Tuuli Tuovinen
88.
34:51
#2 BA
42.
150
Turun Suunnistajat 2
Kalle Oksman
Hylätty
#3 AB
Column Actions
Search
Sarjat
48
H21
28
D21
52
A
88
B
49
C
Tuloslinkit
Online -tulokset
Siirry Väliaikarastien ja tulosten online-seurantaan (LiveResults)
Väliajat (WinSplits)
Väliajat (WinSplits)
Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin