Nuorisoviesti ja Viestiliigan finaali 2018 :: 29.09.2018
Valitse tapahtuma
Palaute
Kilpailutiedot
Lähtölistat
Seurarajaukset
Kaikki sarjat[277]
H21[50]
D21[29]
A[53]
B[94]
C[51]
Tulokset
Seurarajaukset
H21[48]
1. Os (4,4 km)
2. Os (4,3 km)
3. Os (4,5 km)
D21[28]
1. Os (3,8 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,8 km)
A[52]
1. Os (3,8 km)
2. Os (2,3 km)
3. Os (2,9 km)
4. Os (2,9 km)
5. Os (2,3 km)
6. Os (2,9 km)
7. Os (3,8 km)
B[88]
1. Os (1,9 km)
2. Os (2,5 km)
3. Os (2,5 km)
4. Os (1,9 km)
C[49]
1. Os (3,7 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,7 km)
Tulokset
A :: Osuustilanne, 7. Osuus
Breadcrumb
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset...
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset ja muut tuloslinkit löytyy tulossivujen oikean reunan alivalikosta.
Sija
Nro
Joukkue
Aika
Ero
Nimi
Os.
Sija
Os.
Aika
Hajonta
Haj.
sija
1.
1
Espoon Suunta 1
2:26:07
2
Topias Kemppi
2.
23:21
#4 BB
1.
2.
3
Lynx 1
2:26:14
+0:07
1
Matias Koponen
8.
26:23
#2 BA
6.
3.
4
Turun Suunnistajat 1
2:28:56
+2:49
1
Touko Seppä
1.
22:27
#1 AA
1.
4.
8
Tampereen Pyrintö 1
2:31:14
+5:07
2
Akseli Konttila
3.
24:16
#1 AA
2.
5.
26
MS Parma 1
2:31:45
+5:38
Aleksi Karttila
5.
24:53
#3 AB
3.
6.
2
Helsingin Suunnistajat 1
2:33:50
+7:43
4
Luca Kallela
20.
31:07
#3 AB
12.
7.
20
Espoon Suunta 2
2:36:33
+10:26
1
Emil Laaksonen
7.
26:10
#1 AA
5.
8.
37
Lahden Suunnistajat-37 1
2:36:56
+10:49
1
Aapo Granqvist
15.
28:37
#3 AB
11.
9.
6
Rastikarhut 1
2:38:48
+12:41
1
Iivari Willman
6.
25:01
#3 AB
4.
10.
14
Helsingin Suunnistajat 2
2:42:46
+16:39
1
Lenni Väisänen
14.
28:21
#3 AB
10.
11.
5
Koovee 1
2:44:48
+18:41
2
Jasper Alajoutsi
27.
32:20
#4 BB
19.
12.
50
Espoon Suunta 3
2:44:52
+18:45
Antti Sorsa
11.
27:40
#2 BA
9.
13.
17
OK Trian 1
2:46:42
+20:35
1
Kristian Salo
4.
24:27
#4 BB
2.
14.
47
Tampereen Pyrintö 2
2:55:47
+29:40
1
Matias Mäenpää
26.
32:14
#1 AA
18.
15.
42
Lynx 2
2:58:01
+31:54
2
Joonatan Vuorensola
42.
40:05
#2 BA
25.
16.
19
Ulvilan Ura 1
2:58:09
+32:02
1
Elias Lehtonen
16.
28:46
#2 BA
11.
17.
16
OK 77 1
2:59:06
+32:59
1
Jesper Donner
30.
33:32
#1 AA
21.
18.
33
Espoon Akilles 1
3:03:23
+37:16
3
Eemi Vaherlehto
19.
30:48
#4 BB
13.
19.
29
Pargas IF 1
3:04:07
+38:00
4
Alex Virtala
12.
28:02
#4 BB
10.
20.
12
Rajamäen Rykmentti 1
3:04:28
+38:21
2
Aleksanteri Hiiro
21.
31:14
#1 AA
13.
21.
52
Espoon Suunta 4
3:04:42
+38:35
1
Joona Vuorela
25.
32:09
#4 BB
18.
22.
15
Lounais-Hämeen Rasti 1
3:07:14
+41:07
7
Tuomas Rokka
17.
29:34
#2 BA
12.
23.
21
Hyvinkään Rasti 1
3:08:53
+42:46
3
Rasmus Ahoniemi
24.
31:54
#4 BB
15.
24.
9
Ounasvaaran Hiihtoseura 1
3:08:57
+42:50
Iida Saraniemi
28.
32:50
#4 BB
21.
25.
28
SK Uusi 1
3:08:59
+42:52
5
Topias Muukkonen
13.
28:04
#1 AA
10.
26.
35
Kangasala SK 1
3:09:00
+42:53
2
Katri Kontio
23.
31:48
#2 BA
16.
27.
43
MS Parma 2
3:09:30
+43:23
9
Saara Tuomisto
38.
37:38
#1 AA
24.
28.
27
OK Raseborg 1
3:09:42
+43:35
9
Marcus Smedslund
36.
37:30
#2 BA
24.
29.
51
Tampereen Pyrintö 3
3:09:46
+43:39
4
Anni Laine
29.
33:25
#1 AA
20.
30.
13
Rasti-Lukko 1
3:18:37
+52:30
3
Maria Hyörtti
43.
41:31
#4 BB
23.
31.
23
Helsingin Suunnistajat 3
3:19:02
+52:55
1
Markus Sojakka
31.
34:44
#2 BA
20.
32.
30
Ikaalisten Nouseva-Voima 1
3:21:40
+55:33
2
Kasimir Niinimäki
32.
34:52
#3 AB
15.
33.
32
Angelniemen Ankkuri 1
3:22:22
+56:15
2
Jani Ahonen
40.
39:11
#1 AA
25.
34.
40
Vehkalahden Veikot 1
3:30:38
+1:04:31
1
Olli Rytkö
49.
43:53
#4 BB
25.
35.
24
Kokkolan Suunnistajat 1
3:36:11
+1:10:04
2
Milja Hyyppä
33.
34:59
#1 AA
22.
36.
18
Hämeenlinnan Suunnistajat 1
3:39:52
+1:13:45
1
Elmiina Laakso
45.
43:28
#3 AB
20.
37.
41
Lahden Suunnistajat-37 2
3:45:31
+1:19:24
1
Niilo Ahonen
50.
43:57
#3 AB
24.
38.
31
Helsingin Suunnistajat 4
3:50:38
+1:24:31
3
Emil Koivula
35.
35:46
#2 BA
22.
39.
45
OK Trian 2
3:51:20
+1:25:13
Nicholas Stjernberg
47.
43:48
#3 AB
23.
40.
25
Rajamäen Rykmentti 2
3:58:09
+1:32:02
Essi Multala
51.
44:54
#4 BB
26.
41.
22
Kyrös-Rasti 1
3:59:34
+1:33:27
1
Saima Lehtinen
46.
43:44
#3 AB
21.
42.
38
Pihkaniskat 1
4:08:06
+1:41:59
1
Ida Nyman
44.
42:24
#2 BA
26.
43.
44
OK 77 2
4:17:25
+1:51:18
1
Viljami Tuovinen
48.
43:50
#4 BB
24.
44.
46
Pargas IF 2
4:27:04
+2:00:57
2
Cevin Arén
34.
35:09
#2 BA
21.
53
Espoon Suunta 5
N.N.
Ei lähtenyt
#3 AB
34
Hiidenkiertäjät 1
N.N.
Ei lähtenyt
#3 AB
39
Rasti-Nokia 1
Miro Talvitie
22.
31:38
#1 AA
15.
11
Lapuan Virkiä 1
Sampo Sankelo
10.
27:20
#2 BA
7.
48
Turun Suunnistajat 2
Pyry Vaho
37.
37:37
#4 BB
22.
10
Valkeakosken Haka 1
Seeti Salonen
9.
27:18
#3 AB
6.
7
Paimion Rasti 1
Voima Tuomasjukka
18.
29:48
#2 BA
13.
36
Kymin Suunnistajat 1
Mette Soini
41.
39:16
#1 AA
26.
49
Valkeakosken Haka 2
Katja Linnainmaa
39.
38:17
#3 AB
17.
Column Actions
Search
Sarjat
48
H21
28
D21
52
A
88
B
49
C
Tuloslinkit
Online -tulokset
Siirry Väliaikarastien ja tulosten online-seurantaan (LiveResults)
Väliajat (WinSplits)
Väliajat (WinSplits)
Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin