Nuorisoviesti ja Viestiliigan finaali 2018 :: 29.09.2018
Valitse tapahtuma
Palaute
Kilpailutiedot
Lähtölistat
Seurarajaukset
Kaikki sarjat[277]
H21[50]
D21[29]
A[53]
B[94]
C[51]
Tulokset
Seurarajaukset
H21[48]
1. Os (4,4 km)
2. Os (4,3 km)
3. Os (4,5 km)
D21[28]
1. Os (3,8 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,8 km)
A[52]
1. Os (3,8 km)
2. Os (2,3 km)
3. Os (2,9 km)
4. Os (2,9 km)
5. Os (2,3 km)
6. Os (2,9 km)
7. Os (3,8 km)
B[88]
1. Os (1,9 km)
2. Os (2,5 km)
3. Os (2,5 km)
4. Os (1,9 km)
C[49]
1. Os (3,7 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,7 km)
Tulokset
A :: Osuustilanne, 1. Osuus
Breadcrumb
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset...
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset ja muut tuloslinkit löytyy tulossivujen oikean reunan alivalikosta.
Sija
Nro
Joukkue
Aika
Ero
Nimi
Os.
Sija
Os.
Aika
Hajonta
Haj.
sija
1.
15
Lounais-Hämeen Rasti 1
24:42
Elmeri Syrjälä
1.
24:42
#3 AB
1.
2.
3
Lynx 1
24:47
+0:05
Anton Packalén
2.
24:47
#3 AB
2.
3.
1
Espoon Suunta 1
24:49
+0:07
Tuomas Ruuskanen
3.
24:49
#1 AA
3.
4.
10
Valkeakosken Haka 1
25:25
+0:43
Rauli Aho
4.
25:25
#2 BA
1.
5.
20
Espoon Suunta 2
25:29
+0:47
Olli Tiainen
5.
25:29
#4 BB
3.
6.
17
OK Trian 1
25:57
+1:15
Eelis Johansson
6.
25:57
#1 AA
4.
7.
26
MS Parma 1
26:00
+1:18
Samuli Rousku
7.
26:00
#2 BA
2.
8.
4
Turun Suunnistajat 1
26:01
+1:19
Sakari Holmroos
8.
26:01
#4 BB
4.
9.
6
Rastikarhut 1
26:02
+1:20
Valtteri Lahti
9.
26:02
#2 BA
3.
10.
42
Lynx 2
26:03
+1:21
Karim Mbembela
10.
26:03
#3 AB
5.
11.
37
Lahden Suunnistajat-37 1
26:04
+1:22
Kaapo Lehtonen
11.
26:04
#2 BA
4.
11.
14
Helsingin Suunnistajat 2
26:04
+1:22
Anton Hamppu
11.
26:04
#2 BA
4.
13.
32
Angelniemen Ankkuri 1
26:05
+1:23
Antti Reiman
13.
26:05
#4 BB
5.
14.
39
Rasti-Nokia 1
26:14
+1:32
Eemil Koskinen
14.
26:14
#4 BB
6.
14.
13
Rasti-Lukko 1
26:14
+1:32
Jami Kallioniemi
14.
26:14
#1 AA
6.
16.
5
Koovee 1
27:16
+2:34
Oliver Alajoutsi
16.
27:16
#1 AA
7.
17.
27
OK Raseborg 1
27:18
+2:36
Karl Emil Lemström
17.
27:18
#3 AB
6.
18.
8
Tampereen Pyrintö 1
27:21
+2:39
Aapo Liponkoski
18.
27:21
#4 BB
7.
19.
50
Espoon Suunta 3
27:23
+2:41
Liisa Raasakka
19.
27:23
#3 AB
8.
20.
19
Ulvilan Ura 1
27:26
+2:44
Oskari Palomäki
20.
27:26
#3 AB
9.
21.
40
Vehkalahden Veikot 1
27:27
+2:45
Ida Heikkinen
21.
27:27
#1 AA
8.
22.
2
Helsingin Suunnistajat 1
27:38
+2:56
Väinö Ristimäki
22.
27:38
#2 BA
8.
23.
48
Turun Suunnistajat 2
27:44
+3:02
Leevi Röntynen
23.
27:44
#1 AA
9.
24.
16
OK 77 1
27:45
+3:03
Edvin Ekman
24.
27:45
#4 BB
8.
25.
49
Valkeakosken Haka 2
27:46
+3:04
Kalle Taura
25.
27:46
#2 BA
10.
26.
36
Kymin Suunnistajat 1
27:56
+3:14
Onni Vepsäläinen
26.
27:56
#4 BB
9.
27.
28
SK Uusi 1
28:08
+3:26
Aapo Kytömäki
27.
28:08
#4 BB
11.
28.
33
Espoon Akilles 1
29:49
+5:07
Heikki Sumanen
28.
29:49
#1 AA
11.
29.
29
Pargas IF 1
30:01
+5:19
Simon Engström
29.
30:01
#1 AA
12.
30.
34
Hiidenkiertäjät 1
30:08
+5:26
Hannes Nikkinen
30.
30:08
#2 BA
14.
31.
45
OK Trian 2
30:37
+5:55
Simon Nordgren
31.
30:37
#2 BA
15.
32.
51
Tampereen Pyrintö 3
30:39
+5:57
Otso Tukiainen
32.
30:39
#4 BB
12.
33.
11
Lapuan Virkiä 1
31:18
+6:36
Teemu Pihlajamäki
33.
31:18
#3 AB
13.
34.
21
Hyvinkään Rasti 1
31:29
+6:47
Iida Heinäaro
34.
31:29
#1 AA
14.
35.
35
Kangasala SK 1
31:36
+6:54
Isabella Lillqvist
35.
31:36
#3 AB
14.
36.
47
Tampereen Pyrintö 2
31:46
+7:04
Vilma Pesu
36.
31:46
#4 BB
14.
37.
9
Ounasvaaran Hiihtoseura 1
31:50
+7:08
Ansa-Lotta Ojanaho
37.
31:50
#1 AA
16.
38.
24
Kokkolan Suunnistajat 1
31:56
+7:14
Liina Viitasaari
38.
31:56
#4 BB
16.
39.
12
Rajamäen Rykmentti 1
31:57
+7:15
Nikanor Pitkänen
39.
31:57
#4 BB
17.
39.
25
Rajamäen Rykmentti 2
31:57
+7:15
Rasmus Laapas
39.
31:57
#1 AA
17.
41.
18
Hämeenlinnan Suunnistajat 1
32:17
+7:35
Saana Kuusinen
41.
32:17
#2 BA
17.
42.
43
MS Parma 2
32:32
+7:50
Sami Karru
42.
32:32
#4 BB
20.
43.
41
Lahden Suunnistajat-37 2
32:34
+7:52
Pyry Pikkarainen
43.
32:34
#2 BA
18.
44.
30
Ikaalisten Nouseva-Voima 1
32:40
+7:58
Nico Toivanen
44.
32:40
#2 BA
19.
45.
52
Espoon Suunta 4
32:50
+8:08
Kerttu Peura
45.
32:50
#1 AA
19.
46.
38
Pihkaniskat 1
35:33
+10:51
Kiia Miettinen
46.
35:33
#3 AB
16.
47.
44
OK 77 2
35:39
+10:57
Wilhelmina Backman
47.
35:39
#1 AA
23.
48.
22
Kyrös-Rasti 1
37:25
+12:43
Adveliina Koskinen
48.
37:25
#2 BA
23.
49.
31
Helsingin Suunnistajat 4
39:29
+14:47
Elli Salonen
49.
39:29
#3 AB
18.
50.
23
Helsingin Suunnistajat 3
40:36
+15:54
Antti Laatu
50.
40:36
#3 AB
19.
51.
46
Pargas IF 2
43:47
+19:05
Sara Laurén
51.
43:47
#3 AB
22.
52.
53
Espoon Suunta 5
45:48
+21:06
Essi Lappi
52.
45:48
#2 BA
27.
7
Paimion Rasti 1
Eelis Axelin
Leima puuttuu
#3 AB
Column Actions
Search
Sarjat
48
H21
28
D21
52
A
88
B
49
C
Tuloslinkit
Online -tulokset
Siirry Väliaikarastien ja tulosten online-seurantaan (LiveResults)
Väliajat (WinSplits)
Väliajat (WinSplits)
Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin