Nuorisoviesti ja Viestiliigan finaali 2018 :: 29.09.2018
Valitse tapahtuma
Palaute
Kilpailutiedot
Lähtölistat
Seurarajaukset
Kaikki sarjat[277]
H21[50]
D21[29]
A[53]
B[94]
C[51]
Tulokset
Seurarajaukset
H21[48]
1. Os (4,4 km)
2. Os (4,3 km)
3. Os (4,5 km)
D21[28]
1. Os (3,8 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,8 km)
A[52]
1. Os (3,8 km)
2. Os (2,3 km)
3. Os (2,9 km)
4. Os (2,9 km)
5. Os (2,3 km)
6. Os (2,9 km)
7. Os (3,8 km)
B[88]
1. Os (1,9 km)
2. Os (2,5 km)
3. Os (2,5 km)
4. Os (1,9 km)
C[49]
1. Os (3,7 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,7 km)
Tulokset
H21 :: Osuustilanne, 3. Osuus
Breadcrumb
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset...
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset ja muut tuloslinkit löytyy tulossivujen oikean reunan alivalikosta.
Sija
Nro
Joukkue
Aika
Ero
Nimi
Os.
Sija
Os.
Aika
Hajonta
Haj.
sija
1.
402
Paimion Rasti 1
1:18:41
1
Olav Lundanes
1.
25:58
#37 AcAcb
1.
2.
401
Tampereen Pyrintö 1
1:19:17
+0:36
1
Johan Runesson
2.
26:35
#45 CcCcb
1.
3.
404
Tampereen Pyrintö 2
1:20:32
+1:51
4
Elias Kuukka
3.
26:50
#41 BcBcb
1.
4.
405
MS Parma 1
1:21:21
+2:40
1
Sami Hämäläinen
7.
28:36
#45 CcCcb
2.
5.
408
Turun Metsänkävijät 1
1:22:15
+3:34
1
Edgars Bertuks
10.
29:17
#40 AcBcb
1.
6.
410
Helsingin Suunnistajat 1
1:22:18
+3:37
5
Einari Heinaro
4.
27:59
#44 BcCcb
1.
7.
429
Turun Metsänkävijät 2
1:22:22
+3:41
2
Robert Merl
6.
28:33
#42 CcBcb
1.
8.
411
Lynx 1
1:23:50
+5:09
4
Antti Parjanne
11.
29:23
#39 CcAcb
1.
9.
406
Ikaalisten Nouseva-Voima 1
1:23:59
+5:18
1
Teemu Oksanen
15.
30:14
#37 AcAcb
3.
10.
426
Lynx 2
1:24:10
+5:29
Aapo Leskinen
13.
29:53
#37 AcAcb
2.
11.
417
Hiisirasti 1
1:24:34
+5:53
5
Andrei Hramov
8.
28:42
#45 CcCcb
3.
12.
419
Tampereen Pyrintö 3
1:24:43
+6:02
7
Mikko Eerola
19.
31:43
#42 CcBcb
3.
13.
413
Angelniemen Ankkuri 1
1:24:44
+6:03
4
Mikko Sirén
9.
28:48
#42 CcBcb
2.
14.
422
MS Parma 2
1:26:30
+7:49
8
Henri Kalve
25.
32:52
#44 BcCcb
3.
15.
409
Hiidenkiertäjät 1
1:26:57
+8:16
4
Oskari Liukkonen
5.
28:07
#41 BcBcb
2.
16.
440
Turun Metsänkävijät 3
1:27:09
+8:28
2
Martins Sirmais
18.
31:28
#41 BcBcb
3.
17.
418
Paimion Rasti 2
1:27:59
+9:18
1
Pasi Ikonen
17.
31:09
#37 AcAcb
4.
18.
407
Vaajakosken Terä 1
1:28:11
+9:30
5
Lasse Kautto
22.
32:33
#39 CcAcb
3.
19.
415
Ikaalisten Nouseva-Voima 2
1:29:05
+10:24
1
Vesa Taanila
14.
30:13
#44 BcCcb
2.
20.
423
Rajamäen Rykmentti 1
1:29:54
+11:13
10
Sander Vaher
12.
29:39
#39 CcAcb
2.
21.
425
Vehkalahden Veikot 1
1:30:13
+11:32
2
Samu Heiska
16.
30:43
#45 CcCcb
4.
22.
448
MS Parma 4
1:32:12
+13:31
10
Samuli Salmenoja
20.
31:54
#43 AcCcb
1.
23.
414
Espoon Suunta 1
1:32:15
+13:34
2
Mikko Tervakangas
23.
32:44
#40 AcBcb
2.
24.
436
Valkeakosken Haka 1
1:32:17
+13:36
7
Jussi Nurminen
21.
32:00
#43 AcCcb
2.
25.
427
Hiidenkiertäjät 2
1:32:22
+13:41
3
Marko Loukkalahti
26.
33:04
#44 BcCcb
4.
26.
403
Koovee 1
1:32:55
+14:14
3
Miika Suominen
27.
33:25
#41 BcBcb
4.
27.
437
Tampereen Pyrintö 4
1:35:00
+16:19
6
Henrik Asklöf
32.
36:05
#45 CcCcb
6.
28.
421
Helsingin Suunnistajat 2
1:35:32
+16:51
Tapio Haarlaa
31.
35:32
#38 BcAcb
2.
29.
441
Hiisirasti 2
1:35:53
+17:12
6
Juha Tommila
28.
33:29
#45 CcCcb
5.
30.
450
Turun Metsänkävijät 5
1:36:05
+17:24
15
Endijs Titomers
39.
40:23
#40 AcBcb
4.
31.
428
OK 77 2
1:36:23
+17:42
4
Matias Kankkunen
33.
36:32
#38 BcAcb
3.
32.
431
Lahden Suunnistajat-37 1
1:36:32
+17:51
2
Ari Hämäläinen
30.
35:20
#39 CcAcb
4.
33.
416
Kangasala SK 1
1:37:22
+18:41
4
Mikko Hölli
24.
32:49
#38 BcAcb
1.
34.
433
Kokkolan Suunnistajat 1
1:38:44
+20:03
1
Tuomas Hyyppä
36.
38:06
#38 BcAcb
4.
35.
420
OK 77 1
1:41:17
+22:36
4
Tobias Jern
29.
34:58
#43 AcCcb
3.
36.
449
Turun Metsänkävijät 4
1:42:06
+23:25
Alex Carcas
37.
38:45
#42 CcBcb
5.
37.
443
Kymin Suunnistajat 1
1:44:38
+25:57
11
Jussi Virtanen
41.
45:00
#39 CcAcb
5.
38.
435
Lynx 3
1:45:12
+26:31
2
Lauri Kleemola
34.
37:07
#42 CcBcb
4.
39.
424
Hämeenlinnan Suunnistajat 1
1:49:42
+31:01
3
Vesa Ylis-Junttila
35.
37:42
#40 AcBcb
3.
40.
438
OK 77 3
2:02:40
+43:59
5
Jan Donner
38.
38:56
#37 AcAcb
5.
41.
439
Kemiön Kiilat 1
2:06:18
+47:37
5
Ville Glad
40.
42:24
#41 BcBcb
5.
42.
444
Perttelin Peikot 1
2:08:17
+49:36
2
Matti Horppu
42.
45:36
#40 AcBcb
5.
43.
442
Rajamäen Rykmentti 2
2:12:05
+53:24
Markus Turunen
44.
50:35
#37 AcAcb
6.
44.
430
Espoon Suunta 2
2:14:55
+56:14
3
Henrik Palmen
43.
47:24
#40 AcBcb
6.
434
Turun Suunnistajat 1
N.N.
Ei lähtenyt
#41 BcBcb
447
Lynx 4
Aleksi Mattila
Ei lähtenyt
#39 CcAcb
412
OK Trian 1
Emil Sevelius
Ei lähtenyt
#43 AcCcb
446
MS Parma 3
N.N N.N.
Ei lähtenyt
#44 BcCcb
432
Rastivarsat 1
Juho Kuoppamäki
45.
53:19
#43 AcCcb
4.
445
Rastikarhut 1
Petja Pöyhönen
Hylätty
#41 BcBcb
Column Actions
Search
Sarjat
48
H21
28
D21
52
A
88
B
49
C
Tuloslinkit
Online -tulokset
Siirry Väliaikarastien ja tulosten online-seurantaan (LiveResults)
Väliajat (WinSplits)
Väliajat (WinSplits)
Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin