Nuorisoviesti ja Viestiliigan finaali 2018 :: 29.09.2018
Valitse tapahtuma
Palaute
Kilpailutiedot
Lähtölistat
Seurarajaukset
Kaikki sarjat[277]
H21[50]
D21[29]
A[53]
B[94]
C[51]
Tulokset
Seurarajaukset
H21[48]
1. Os (4,4 km)
2. Os (4,3 km)
3. Os (4,5 km)
D21[28]
1. Os (3,8 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,8 km)
A[52]
1. Os (3,8 km)
2. Os (2,3 km)
3. Os (2,9 km)
4. Os (2,9 km)
5. Os (2,3 km)
6. Os (2,9 km)
7. Os (3,8 km)
B[88]
1. Os (1,9 km)
2. Os (2,5 km)
3. Os (2,5 km)
4. Os (1,9 km)
C[49]
1. Os (3,7 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,7 km)
Tulokset
B
(Lähteneet: 89, Keskeyttäneet: 7, Hylätyt: 4)
Breadcrumb
Seurarajaukset
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset...
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset ja muut tuloslinkit löytyy tulossivujen oikean reunan alivalikosta.
Sija
Nro
Joukkue
Nimi
Aika
Vaihto
Ero
Sija
Os.
Aika
Os.
Sija
Hajonta
Haj.
sija
1.
101
Lynx 1
52:55
Karri Kuusinen
12:55
4.
12:55
4.
#1 AA
1.
Lotta Packalén
26:58
6.
14:03
19.
#1 A
34.
Tuomas Kuusinen
38:38
1.
11:40
2.
#1 A
3.
Oliver Hellstedt
52:55
1.
14:17
8.
#4 BB
6.
2.
102
Tampereen Pyrintö 1
52:59
+0:04
Akseli Pesu
13:10
5.
13:10
5.
#2 BA
3.
Saara Malm
28:14
14.
15:04
33.
#1 A
55.
Meri Väistökoski
39:27
5.
11:13
1.
#1 A
1.
Eemil Koskinen
52:59
2.
13:32
2.
#3 AB
2.
3.
105
Tampereen Pyrintö 2
53:22
+0:27
Linnéa Davidsson
13:35
8.
13:35
8.
#1 AA
3.
Aino Koskinen
26:38
5.
13:03
7.
#1 A
16.
Eevert Riikonen
39:47
6.
13:09
10.
#1 A
19.
Eino Liponkoski
53:22
3.
13:35
3.
#4 BB
2.
4.
114
Vehkalahden Veikot 1
53:25
+0:30
Joona Hirvilahti
12:38
2.
12:38
2.
#2 BA
1.
Tiitu Takanen
27:33
9.
14:55
31.
#1 A
51.
Sisu Tyni
40:06
7.
12:33
5.
#1 A
8.
Niklas Hirvilahti
53:25
4.
13:19
1.
#3 AB
1.
5.
104
Koovee 1
53:28
+0:33
Leevi Pinta
13:49
14.
13:49
14.
#4 BB
5.
Hanni Koski
25:52
2.
12:03
2.
#1 A
4.
Konsta Mäkelä
39:06
2.
13:14
11.
#1 A
21.
Lauri Lakanen
53:28
5.
14:22
9.
#1 AA
7.
6.
118
Angelniemen Ankkuri 1
55:23
+2:28
Emma Elovaara
12:51
3.
12:51
3.
#2 BA
2.
Onni Virtanen
24:17
1.
11:26
1.
#1 A
2.
Leevi Söyrilä
39:12
4.
14:55
21.
#1 A
51.
Oskari Hakala
55:23
6.
16:11
22.
#3 AB
12.
7.
103
Espoon Suunta 1
56:22
+3:27
Aarne Kemppainen
13:37
9.
13:37
9.
#3 AB
3.
Mikki Kankaanpää
25:54
3.
12:17
3.
#1 A
6.
Olivia Karelo
42:44
15.
16:50
39.
#1 A
85.
Antti Tiainen
56:22
7.
13:38
4.
#2 BA
5.
8.
106
Tampereen Pyrintö 3
56:24
+3:29
Aatos Riikonen
13:25
6.
13:25
6.
#2 BA
4.
Masi Lilja
27:09
8.
13:44
14.
#1 A
29.
Erika Ahlfors
42:30
14.
15:21
25.
#1 A
62.
Siina Lampinen
56:24
8.
13:54
5.
#3 AB
6.
9.
108
Helsingin Suunnistajat 1
56:26
+3:31
Väinö Länsiluoto
14:44
20.
14:44
20.
#4 BB
9.
Eino Ristimäki
27:57
10.
13:13
10.
#1 A
20.
Lotta Lehtinen
40:56
10.
12:59
9.
#1 A
14.
Lenni Kallela
56:26
9.
15:30
17.
#1 AA
15.
10.
115
Koovee 2
56:48
+3:53
Annika Rantanen
13:42
12.
13:42
12.
#3 AB
5.
Eero Siivonen
26:26
4.
12:44
4.
#1 A
11.
Joona Vuorenmaa
39:07
3.
12:41
7.
#1 A
10.
Olli Kuusisto
56:48
10.
17:41
33.
#2 BA
18.
11.
116
Espoon Suunta 2
56:55
+4:00
Venla Teuri
15:23
28.
15:23
28.
#4 BB
13.
Kasper Hilo
28:31
18.
13:08
8.
#1 A
17.
Erik Fey
42:00
13.
13:29
14.
#1 A
26.
Aapo Vanhanen
56:55
11.
14:55
10.
#1 AA
10.
12.
121
Tampereen Pyrintö 4
57:03
+4:08
Venla Haanpää
13:34
7.
13:34
7.
#1 AA
2.
Saana Lehtovirta
28:20
17.
14:46
30.
#1 A
48.
Lotta Pesu
41:15
11.
12:55
8.
#1 A
13.
Julius Sipiläinen
57:03
12.
15:48
19.
#4 BB
15.
13.
107
SK Uusi 1
57:04
+4:09
Antti Kirves
14:34
16.
14:34
16.
#3 AB
7.
Väinö Pellikka
28:14
14.
13:40
13.
#1 A
27.
Roosa Muukkonen
40:49
9.
12:35
6.
#1 A
9.
Jaakko Vaje
57:04
13.
16:15
24.
#2 BA
14.
14.
174
Lapuan Virkiä 1
57:05
+4:10
Lotta Nivukoski
13:48
13.
13:48
13.
#4 BB
4.
Nanna Nivukoski
28:15
16.
14:27
23.
#1 A
39.
Iines Sikkilä
42:55
18.
14:40
18.
#1 A
45.
Sini Hietala
57:05
14.
14:10
6.
#1 AA
5.
15.
137
Hyvinkään Rasti 1
58:39
+5:44
Ninni Åberg
14:43
19.
14:43
19.
#2 BA
6.
Vili Kantelinen
27:57
10.
13:14
11.
#1 A
21.
Henrik Ahoniemi
42:45
16.
14:48
19.
#1 A
49.
Touko Hyvärilä
58:39
15.
15:54
20.
#3 AB
11.
16.
129
Hämeenlinnan Suunnistajat 1
59:19
+6:24
Topias Lautamäki
14:47
22.
14:47
22.
#1 AA
8.
Topias Immonen
28:33
19.
13:46
16.
#1 A
31.
Venla Mennala
40:40
8.
12:07
3.
#1 A
5.
Niklas Göransson
59:19
16.
18:39
37.
#4 BB
25.
17.
136
Rajamäen Rykmentti 2
59:30
+6:35
Aino Loukkalahti
16:17
39.
16:17
39.
#4 BB
18.
Otso Leinonen
30:02
27.
13:45
15.
#1 A
30.
Topi Turunen
45:14
24.
15:12
24.
#1 A
58.
Jonne Mourujärvi
59:30
17.
14:16
7.
#1 AA
6.
18.
132
Rajamäen Rykmentti 1
1:00:14
+7:19
Moona Multala
16:14
36.
16:14
36.
#4 BB
17.
Peetu Malmström
30:00
26.
13:46
16.
#1 A
31.
Aatos Multala
44:58
23.
14:58
22.
#1 A
53.
Jarkko Leivo
1:00:14
18.
15:16
13.
#1 AA
13.
19.
123
Koovee 3
1:00:35
+7:40
Ilona Mäkelä
13:41
11.
13:41
11.
#3 AB
4.
Elias Vähä-Ypyä
28:04
13.
14:23
22.
#1 A
38.
Kaarlo Kallio
43:46
19.
15:42
29.
#1 A
68.
Elias Schüle
1:00:35
19.
16:49
28.
#2 BA
15.
19.
147
Ulvilan Ura 1
1:00:35
+7:40
Aura Ojala
15:08
27.
15:08
27.
#4 BB
12.
Lauri Joopi
29:38
23.
14:30
26.
#1 A
42.
Aurora Lehtonen
45:40
26.
16:02
31.
#1 A
70.
Lauri Koivula
1:00:35
19.
14:55
10.
#1 AA
10.
21.
133
Kangasala SK 1
1:00:56
+8:01
Joni Uusitalo
17:08
46.
17:08
46.
#1 AA
21.
Tami Uusitalo
30:07
28.
12:59
6.
#1 A
14.
Tuuli Jormanainen
44:46
22.
14:39
17.
#1 A
44.
Erik Lillqvist
1:00:56
21.
16:10
21.
#4 BB
16.
22.
141
OK Trian 1
1:00:57
+8:02
Elias Nuottajärvi
15:34
31.
15:34
31.
#2 BA
10.
Samuli Holmström
31:00
37.
15:26
39.
#1 A
66.
Esther Ståhl
45:53
28.
14:53
20.
#1 A
50.
Valter Sillman
1:00:57
22.
15:04
12.
#3 AB
9.
23.
112
Rasti-Nokia 1
1:02:41
+9:46
Tuomas Harju
14:37
17.
14:37
17.
#4 BB
7.
Iida Koskinen
28:53
21.
14:16
21.
#1 A
37.
Oskari Vartiala
45:40
26.
16:47
38.
#1 A
84.
Sampo Syväterä
1:02:41
23.
17:01
29.
#1 AA
20.
24.
109
Rasti-Lukko 1
1:02:43
+9:48
Eerika Lohtander
14:48
23.
14:48
23.
#1 AA
9.
Lassi Mustonen
31:40
38.
16:52
47.
#1 A
86.
Aleksi Ahlfors
44:02
20.
12:22
4.
#1 A
7.
Aino-Maria Lehtimäki
1:02:43
24.
18:41
38.
#4 BB
26.
25.
128
Lynx 3
1:04:33
+11:38
Minttu Laakkonen
14:40
18.
14:40
18.
#4 BB
8.
Sofia Alhonen
30:54
35.
16:14
41.
#1 A
73.
Valtteri Sundberg
47:19
31.
16:25
33.
#1 A
75.
Viliina Sundberg
1:04:33
25.
17:14
30.
#1 AA
23.
26.
130
Angelniemen Ankkuri 2
1:05:59
+13:04
Juho Juva
17:12
49.
17:12
49.
#2 BA
17.
Miina Lehtinen
31:55
40.
14:43
28.
#1 A
46.
Siiri Halkilahti
49:24
34.
17:29
45.
#1 A
96.
Alisa Emaldynova
1:05:59
26.
16:35
27.
#3 AB
16.
27.
127
Rastikarhut 1
1:06:01
+13:06
Lauri Kujansuu
16:16
37.
16:16
37.
#3 AB
13.
Lotta Kivioja
30:43
33.
14:27
23.
#1 A
39.
Pyry Heinilä
47:59
33.
17:16
43.
#1 A
90.
Arttu Kivioja
1:06:01
27.
18:02
34.
#2 BA
19.
28.
142
Paimion Rasti 2
1:06:11
+13:16
Sofia Fingerroos
16:58
44.
16:58
44.
#3 AB
18.
Reetta Mulari
34:22
44.
17:24
51.
#1 A
94.
Niila Wahlsten
50:50
39.
16:28
34.
#1 A
76.
Sampo Oksa
1:06:11
28.
15:21
15.
#2 BA
8.
29.
134
Kangasala SK 2
1:06:29
+13:34
Vilma Liuha
16:52
43.
16:52
43.
#2 BA
16.
Eino Liuha
30:15
30.
13:23
12.
#1 A
25.
Voitto Backman
46:48
30.
16:33
35.
#1 A
79.
Aaro Hämäläinen
1:06:29
29.
19:41
44.
#3 AB
28.
30.
135
Hiidenkiertäjät 1
1:06:40
+13:45
Aapo Kujala
16:23
40.
16:23
40.
#3 AB
15.
Arttu Aaltonen
30:17
31.
13:54
18.
#1 A
33.
Leo Ekqvist
44:28
21.
14:11
16.
#1 A
35.
Venla Lahtinen
1:06:40
30.
22:12
53.
#2 BA
30.
31.
156
Vehkalahden Veikot 2
1:06:52
+13:57
Venla Weckman
17:00
45.
17:00
45.
#1 AA
19.
Olli Pohjalainen
34:17
43.
17:17
50.
#1 A
93.
Selma Weckman
51:10
41.
16:53
40.
#1 A
87.
Eetu Takanen
1:06:52
31.
15:42
18.
#4 BB
14.
32.
113
Espoon Akilles 1
1:07:41
+14:46
Matias Veikkola
14:07
15.
14:07
15.
#1 AA
4.
Viljami Veikkola
28:52
20.
14:45
29.
#1 A
47.
Luna Vuori
45:31
25.
16:39
36.
#1 A
80.
Samu Vuorela
1:07:41
32.
22:10
52.
#4 BB
33.
33.
119
OK Raseborg 1
1:08:33
+15:38
Frida Fagerlund
15:39
33.
15:39
33.
#3 AB
10.
Viggo Fagerlund
30:41
32.
15:02
32.
#1 A
54.
Fredrik Lemström
46:03
29.
15:22
26.
#1 A
63.
Elsa Nurmiainen
1:08:33
33.
22:30
55.
#2 BA
31.
34.
178
Kokkolan Suunnistajat 2
1:08:44
+15:49
Joona Hirvinen
12:37
1.
12:37
1.
#4 BB
1.
Matleena Ketola
27:06
7.
14:29
25.
#1 A
41.
Eeva Tukala
42:46
17.
15:40
28.
#1 A
67.
Daniel Lund
1:08:44
34.
25:58
65.
#1 AA
37.
35.
173
Lahden Suunnistajat-37 1
1:09:02
+16:07
Timo Koivuniemi
16:50
42.
16:50
42.
#3 AB
17.
Eevert Nurmela
32:03
42.
15:13
35.
#1 A
59.
Maija Koivuniemi
50:53
40.
18:50
52.
#1 A
112.
Helmiina Nurmela
1:09:02
35.
18:09
35.
#2 BA
20.
36.
144
Angelniemen Ankkuri 3
1:09:05
+16:10
Artur Emaldynov
16:35
41.
16:35
41.
#1 AA
18.
Aada Tapiola
34:24
45.
17:49
55.
#1 A
100.
Emil Halkilahti
52:40
44.
18:16
50.
#1 A
107.
Vilja Lehtonen
1:09:05
36.
16:25
25.
#4 BB
19.
37.
145
Helsingin Suunnistajat 3
1:09:37
+16:42
Lauri Heikkilä
15:33
29.
15:33
29.
#2 BA
9.
Topias Ryyppö
30:58
36.
15:25
38.
#1 A
65.
Venla Länsiluoto
50:27
37.
19:29
59.
#1 A
126.
Kreetta Maisniemi
1:09:37
37.
19:10
41.
#3 AB
26.
38.
139
Paimion Rasti 1
1:09:40
+16:45
Hugo Eemil Hannula
14:52
25.
14:52
25.
#4 BB
11.
Aaro Lahdenperä
29:56
25.
15:04
33.
#1 A
55.
Minttu Lindeqvist
50:40
38.
20:44
62.
#1 A
134.
Topi Virtanen
1:09:40
38.
19:00
40.
#1 AA
26.
39.
110
Lynx 2
1:12:17
+19:22
Eemeli Leskinen
15:38
32.
15:38
32.
#2 BA
11.
Kaapo Närvä
31:53
39.
16:15
42.
#1 A
74.
Matilda Heikkinen
53:02
45.
21:09
67.
#1 A
140.
Laura Sukselainen
1:12:17
39.
19:15
42.
#3 AB
27.
40.
125
Kyrös-Rasti 1
1:12:33
+19:38
Tilta-Maria Liuksiala
14:56
26.
14:56
26.
#1 AA
12.
Vilma Pyhtilä
29:09
22.
14:13
20.
#1 A
36.
Aaro Ala-Jaskara
47:21
32.
18:12
49.
#1 A
106.
Neea Pyhtilä
1:12:33
40.
25:12
62.
#4 BB
35.
41.
151
Kymin Suunnistajat 1
1:12:46
+19:51
Olavi Kiiski
13:37
9.
13:37
9.
#4 BB
3.
Ilona Kiiski
29:39
24.
16:02
40.
#1 A
70.
Onni Hyvölä
51:33
42.
21:54
70.
#1 A
147.
Venla Hyvölä
1:12:46
41.
21:13
46.
#1 AA
32.
42.
167
Kyrös-Rasti 3
1:14:47
+21:52
Jaakko Naskali
21:49
75.
21:49
75.
#4 BB
31.
Paavo Ala-Jaskara
44:50
77.
23:01
79.
#1 A
150.
Onni Vitikainen
58:33
59.
13:43
15.
#1 A
28.
Kalle Pihkoluoma
1:14:47
42.
16:14
23.
#1 AA
17.
43.
182
Ulvilan Ura 2
1:15:34
+22:39
Emilia Palomäki
20:02
63.
20:02
63.
#4 BB
28.
Lilja Ahvenjärvi
38:50
57.
18:48
60.
#1 A
111.
Säde Ahvenjärvi
57:56
57.
19:06
54.
#1 A
117.
Onni Ahvenjärvi
1:15:34
43.
17:38
32.
#1 AA
24.
44.
193
Tampereen Pyrintö 6
1:16:05
+23:10
Seela Järvenpää
20:01
62.
20:01
62.
#3 AB
30.
Hilla Pohjola
35:20
47.
15:19
37.
#1 A
61.
Silva Riikonen
1:00:45
65.
25:25
76.
#1 A
160.
Eetu Lehtovirta
1:16:05
44.
15:20
14.
#2 BA
7.
45.
179
Lapuan Virkiä 2
1:16:17
+23:22
Lauri Oja
26:40
81.
26:40
81.
#1 AA
38.
Sanni Kankaanpää
43:10
74.
16:30
43.
#1 A
77.
Veeti Ojanen
59:50
61.
16:40
37.
#1 A
81.
Veeti Noponen
1:16:17
45.
16:27
26.
#4 BB
20.
46.
152
Espoon Akilles 2
1:16:48
+23:53
Kaisa Jaloluoma
21:50
76.
21:50
76.
#1 AA
34.
Matteus Hanhijärvi
39:23
62.
17:33
53.
#1 A
98.
Katariina Kaijalainen
55:28
48.
16:05
32.
#1 A
72.
Aapo Halinen
1:16:48
46.
21:20
47.
#4 BB
29.
47.
143
Turun Suunnistajat 1
1:17:43
+24:48
Matias Nyman
17:53
55.
17:53
55.
#4 BB
24.
Sanni Jalonen
37:13
53.
19:20
66.
#1 A
123.
Aksel Kulovaara
57:22
55.
20:09
61.
#1 A
132.
Lukas Vartiainen
1:17:43
47.
20:21
45.
#1 AA
27.
48.
149
Tampereen Pyrintö 5
1:18:45
+25:50
Kaisla Häkkinen
26:50
82.
26:50
82.
#2 BA
36.
Okko Koskinen
46:03
79.
19:13
64.
#1 A
119.
Emilia Ylilehto
1:01:26
69.
15:23
27.
#1 A
64.
Onni Liponkoski
1:18:45
48.
17:19
31.
#3 AB
20.
49.
180
MS Parma 2
1:18:52
+25:57
Janne Heinonen
15:45
34.
15:45
34.
#2 BA
12.
Emma Kapanen
39:30
64.
23:45
80.
#1 A
152.
Anna Kapanen
56:55
51.
17:25
44.
#1 A
95.
Tuomas Ankelo
1:18:52
49.
21:57
50.
#3 AB
33.
50.
165
Angelniemen Ankkuri 4
1:19:15
+26:20
Teemu Pirinen
19:36
60.
19:36
60.
#2 BA
23.
Helmiina Anttonen
39:01
59.
19:25
67.
#1 A
125.
Iida Söyrilä
57:02
53.
18:01
47.
#1 A
102.
Martta Lehtinen
1:19:15
50.
22:13
54.
#3 AB
34.
51.
120
Espoon Suunta 3
1:19:47
+26:52
Pilvi Kemppainen
17:47
54.
17:47
54.
#4 BB
23.
Susanna Pajula
39:09
61.
21:22
74.
#1 A
141.
Eero Martomaa
54:20
47.
15:11
23.
#1 A
57.
Ronja Heikkinen
1:19:47
51.
15:27
16.
#1 AA
14.
52.
176
RastiPiikkiö 1
1:20:53
+27:58
Jimi Repo
20:29
67.
20:29
67.
#2 BA
25.
Alina Nurminen
41:07
71.
20:38
72.
#1 A
133.
Inga Hannukainen
57:08
54.
16:01
30.
#1 A
69.
Eliel Lintula
1:20:53
52.
23:45
56.
#3 AB
35.
53.
172
Kouvolan Suunnistajat 1
1:21:11
+28:16
Alma Laukkanen
17:10
47.
17:10
47.
#1 AA
22.
Elmo Karvonen
35:27
48.
18:17
58.
#1 A
108.
Elisa Lehtonen
56:26
49.
20:59
64.
#1 A
136.
Tatu Karvonen
1:21:11
53.
24:45
61.
#4 BB
34.
54.
177
Hämeenlinnan Suunnistajat 2
1:21:18
+28:23
Evelia Mettälä
17:19
50.
17:19
50.
#3 AB
20.
Tuomas Immonen
30:13
29.
12:54
5.
#1 A
12.
Avianna Mettälä
52:23
43.
22:10
71.
#1 A
148.
Aurora Lampinen
1:21:18
54.
28:55
66.
#2 BA
37.
55.
131
Pihkaniskat 1
1:22:35
+29:40
Elias Nyman
14:45
21.
14:45
21.
#3 AB
8.
Emma Tuominen
32:01
41.
17:16
48.
#1 A
90.
Vili Tuominen
1:00:54
67.
28:53
83.
#1 A
171.
Vjatseslav Laisev
1:22:35
55.
21:41
49.
#2 BA
28.
56.
155
Lynx 4
1:22:36
+29:41
Tuomas Vuorensola
17:42
53.
17:42
53.
#4 BB
22.
Niira Närvä
36:46
50.
19:04
62.
#1 A
114.
Eino Leskinen
1:00:57
68.
24:11
73.
#1 A
155.
Rasmus Enqvist
1:22:36
56.
21:39
48.
#1 AA
33.
57.
162
Pälkäneen Luja-Lukko 1
1:22:37
+29:42
Ato Mattila
19:49
61.
19:49
61.
#3 AB
29.
Kasper Ketola
37:26
55.
17:37
54.
#1 A
99.
Hanna Suojoki
1:04:26
70.
27:00
78.
#1 A
166.
Onni Kinnunen
1:22:37
57.
18:11
36.
#2 BA
21.
58.
170
Rajamäen Rykmentti 3
1:22:39
+29:44
Sofia Viippola
16:16
37.
16:16
37.
#3 AB
13.
Antti Loukkalahti
30:52
34.
14:36
27.
#1 A
43.
Simo Väkiparta
50:04
36.
19:12
55.
#1 A
118.
Siini Väkiparta
1:22:39
58.
32:35
71.
#2 BA
40.
59.
168
Vehkalahden Veikot 3
1:22:50
+29:55
Pihla Kriktilä
20:53
70.
20:53
70.
#1 AA
30.
Sofia Laitinen
38:59
58.
18:06
57.
#1 A
104.
Tilda Koivula
1:00:48
66.
21:49
69.
#1 A
145.
Aaro Kukkonen
1:22:50
59.
22:02
51.
#4 BB
32.
60.
160
Hyvinkään Rasti 2
1:25:42
+32:47
Joni Ahokas
20:58
71.
20:58
71.
#1 AA
31.
Hilda Damskägg
40:57
70.
19:59
70.
#1 A
130.
Mona Kantelinen
1:00:17
63.
19:20
58.
#1 A
123.
Leevi Kantelinen
1:25:42
60.
25:25
63.
#4 BB
36.
61.
164
OK Trian 3
1:26:31
+33:36
Jalo Petroff
30:31
86.
30:31
86.
#1 AA
41.
Sissi Määttä
49:46
84.
19:15
65.
#1 A
121.
Lauri Kullberg
1:07:46
75.
18:00
46.
#1 A
101.
Viivi Laasonen
1:26:31
61.
18:45
39.
#4 BB
27.
62.
169
SK Uusi 2
1:28:38
+35:43
Krista Anttila
23:05
78.
23:05
78.
#2 BA
32.
Julius Knapas
39:50
68.
16:45
46.
#1 A
83.
Kiira Anttila
56:52
50.
17:02
41.
#1 A
88.
Eelis Jacobsson
1:28:38
62.
31:46
70.
#3 AB
39.
63.
138
OK 77 1
1:29:33
+36:38
Sora Kenttä
18:24
59.
18:24
59.
#3 AB
25.
Saga Risku
40:53
69.
22:29
78.
#1 A
149.
Sebastian Backman
1:00:06
62.
19:13
56.
#1 A
119.
Jeremy Donner
1:29:33
63.
29:27
67.
#2 BA
38.
64.
146
OK Trian 2
1:32:13
+39:18
Joar Bäckblom
17:11
48.
17:11
48.
#3 AB
19.
Ilmo Petroff
36:47
51.
19:36
68.
#1 A
127.
Lydia Engblom
57:52
56.
21:05
66.
#1 A
139.
Mico Määttä
1:32:13
64.
24:21
58.
#2 BA
34.
65.
154
Kangasala SK 3
1:32:14
+39:19
Tuuli Vallittu
18:04
58.
18:04
58.
#3 AB
24.
Niilo Honkala
39:04
60.
21:00
73.
#1 A
137.
Sini Vallittu
1:00:32
64.
21:28
68.
#1 A
142.
Emmi Honkala
1:32:14
65.
31:42
69.
#2 BA
39.
66.
158
Kokkolan Suunnistajat 1
1:32:15
+39:20
Selma Määttälä
17:28
52.
17:28
52.
#3 AB
22.
Alisa Hyyppä
36:07
49.
18:39
59.
#1 A
110.
Jesse Hirvinen
49:25
35.
13:18
12.
#1 A
23.
Oona Tukala
1:32:15
66.
32:50
73.
#2 BA
41.
67.
148
Espoon Suunta 5
1:36:00
+43:05
Kaapo Tuominen
29:58
85.
29:58
85.
#1 AA
40.
Mark Fey
46:30
80.
16:32
44.
#1 A
78.
Linnea Karelo
1:04:54
73.
18:24
51.
#1 A
109.
Altti Sormunen
1:36:00
67.
31:06
68.
#4 BB
38.
68.
153
Espoon Suunta 6
1:36:32
+43:37
Petrus Pirilä
22:11
77.
22:11
77.
#2 BA
29.
Kaisla Lyytikäinen
44:01
76.
21:50
77.
#1 A
146.
Hilla Lyytikäinen
1:12:08
80.
28:07
80.
#1 A
168.
Mikael Suni
1:36:32
68.
24:24
59.
#3 AB
36.
69.
117
Valkeakosken Haka 1
1:38:10
+45:15
Siiri Lauttajärvi
15:33
29.
15:33
29.
#1 AA
16.
Ada Airaksinen
37:12
52.
21:39
75.
#1 A
143.
Milla Suojoki
1:04:33
71.
27:21
79.
#1 A
167.
Toivo Rusanen
1:38:10
69.
33:37
75.
#4 BB
39.
70.
166
Paimion Rasti 3
1:41:34
+48:39
Oskari Vähätalo
17:55
57.
17:55
57.
#3 AB
23.
Roosa Lindeqvist
42:54
73.
24:59
84.
#1 A
159.
Eeli Pihlaja
1:17:24
83.
34:30
87.
#1 A
176.
Aatos Axelin
1:41:34
70.
24:10
57.
#2 BA
33.
71.
188
Vehkalahden Veikot 4
1:42:22
+49:27
Väinö Jokela
20:16
65.
20:16
65.
#2 BA
24.
Veera Tyni
44:57
78.
24:41
83.
#1 A
157.
Mila Härkönen
1:09:23
78.
24:26
74.
#1 A
156.
Netta Kormu
1:42:22
71.
32:59
74.
#3 AB
41.
72.
126
Espoon Suunta 4
1:42:25
+49:30
Noora Niittymaa
20:39
68.
20:39
68.
#2 BA
26.
Joona Karinen
39:43
66.
19:04
62.
#1 A
114.
Lilja Martomaa
1:08:28
77.
28:45
82.
#1 A
170.
Terhi Noponen
1:42:25
72.
33:57
76.
#3 AB
42.
73.
163
Kyrös-Rasti 2
1:43:25
+50:30
Eero Ala-Jaskara
21:35
73.
21:35
73.
#4 BB
30.
Simi Niemelä
39:40
65.
18:05
56.
#1 A
103.
Anna Tamminen
58:45
60.
19:05
53.
#1 A
116.
Iida Koivurinne
1:43:25
73.
44:40
79.
#1 AA
42.
74.
189
Angelniemen Ankkuri 5
1:43:53
+50:58
Niko Mannonen
21:48
74.
21:48
74.
#3 AB
32.
Viljami Lehtinen
48:07
82.
26:19
87.
#1 A
163.
Venla Mäkinen
1:19:12
84.
31:05
86.
#1 A
174.
Katri Koskela
1:43:53
74.
24:41
60.
#2 BA
35.
75.
161
Ikaalisten Nouseva-Voima 1
1:52:49
+59:54
Eliel Kärkkäinen
16:13
35.
16:13
35.
#2 BA
13.
Aada Vitikainen
37:59
56.
21:46
76.
#1 A
144.
Onni Vitikainen
1:07:18
74.
29:19
84.
#1 A
172.
Elsa Talonen
1:52:49
75.
35:31
77.
#3 AB
43.
76.
157
Pihkaniskat 2
1:57:19
+1:04:24
Tuuli Tuovinen
34:51
88.
34:51
88.
#2 BA
42.
Matias Lukkari
1:01:10
88.
26:19
87.
#1 A
163.
Santtu Rintamäki
1:24:33
86.
23:23
72.
#1 A
151.
Peetu Rintamäki
1:57:19
76.
32:46
72.
#3 AB
40.
77.
181
RastiPiikkiö 2
1:58:47
+1:05:52
Aksel Tanttu
30:41
87.
30:41
87.
#3 AB
38.
Olavi Vilhonen
48:12
83.
17:31
52.
#1 A
97.
Martti Suorlahti
1:14:48
82.
26:36
77.
#1 A
165.
Silja Koulu
1:58:47
77.
43:59
78.
#2 BA
43.
78.
194
Turun Suunnistajat 4
1:59:54
+1:06:59
Ellen Fröjdö
29:57
84.
29:57
84.
#4 BB
37.
Robert Fröjdö
56:03
86.
26:06
86.
#1 A
162.
Ella Tetri
1:14:10
81.
18:07
48.
#1 A
105.
Leo Korte
1:59:54
78.
25:44
64.
#1 AA
36.
192
Angelniemen Ankkuri 6
Keskeytti
Jasmiina Leppälä
21:22
72.
21:22
72.
#2 BA
27.
Alma Koivunen
47:10
81.
25:48
85.
#1 A
161.
Silje Lehtonen
1:12:05
79.
24:55
75.
#1 A
158.
Ada Suomi
Keskeytti
Ei lähtenyt
#3 AB
175
Lounais-Hämeen Rasti 1
Keskeytti
Vilho Syrjälä
20:24
66.
20:24
66.
#1 AA
28.
Tiuku Suomi
39:25
63.
19:01
61.
#1 A
113.
Venla Jussila
1:07:52
76.
28:27
81.
#1 A
169.
N.N.
Keskeytti
Ei lähtenyt
#4 BB
185
Ulvilan Ura 3
Keskeytti
Joona Haapio
26:32
80.
26:32
80.
#3 AB
37.
Neea Haapio
50:19
85.
23:47
81.
#1 A
153.
Ville Mustonen
Keskeytti
Ei lähtenyt
#1 A
N.N.
Keskeytti
Ei lähtenyt
#2 BA
140
Hiidenkiertäjät 2
Keskeytti
Aleksi Husu
23:51
79.
23:51
79.
#1 AA
35.
Otto Kujala
43:58
75.
20:07
71.
#1 A
131.
Lotta Nikkinen
1:04:46
72.
20:48
63.
#1 A
135.
Saana Laine
Keskeytti
Ei lähtenyt
#4 BB
187
Koovee 4
Keskeytti
Sandra Mariani
20:44
69.
20:44
69.
#1 AA
29.
Konsta Koski
37:24
54.
16:40
45.
#1 A
81.
Otso Kallio
58:24
58.
21:00
65.
#1 A
137.
N.N.
Keskeytti
Ei lähtenyt
#4 BB
191
Vehkalahden Veikot 5
Keskeytti
Elias Rytkö
27:36
83.
27:36
83.
#1 AA
39.
Hilla Tanskanen
1:00:24
87.
32:48
89.
#1 A
175.
Tinja Tanskanen
1:30:01
87.
29:37
85.
#1 A
173.
N.N.
Keskeytti
Ei lähtenyt
#4 BB
183
MS Parma 3
Keskeytti
Kaisla Salmia
17:54
56.
17:54
56.
#1 AA
25.
Pauli Aalto
41:51
72.
23:57
82.
#1 A
154.
Eero Karttila
1:23:42
85.
41:51
88.
#1 A
177.
Alvan Laavainen
Keskeytti
Ei lähtenyt
#4 BB
124
Helsingin Suunnistajat 2
Leima puuttuu
Aapo Joensuu
14:50
24.
14:50
24.
#4 BB
10.
Eemil Roschier
27:58
12.
13:08
8.
#1 A
17.
Linnea Pohjola
41:16
12.
13:18
12.
#1 A
23.
Elis Toivola
Leima puuttuu
Leima puuttuu
#1 AA
159
Turun Suunnistajat 3
Leima puuttuu
Amos Pöllänen
17:21
51.
17:21
51.
#4 BB
21.
Ella Mäkelä
34:37
46.
17:16
48.
#1 A
90.
Aurora Paasikivi
53:54
46.
19:17
57.
#1 A
122.
Axel Annunen
Leima puuttuu
Leima puuttuu
#1 AA
111
MS Parma 1
Hylätty
Saana-Mari Ekström
20:04
64.
20:04
64.
#3 AB
31.
Lassi Ekström
39:46
67.
19:42
69.
#1 A
128.
Helka Hanhela
56:57
52.
17:11
42.
#1 A
89.
Niila Kuusisto
Hylätty
Hylätty
#2 BA
150
Turun Suunnistajat 2
Hylätty
Kalle Oksman
Hylätty
Hylätty
#3 AB
Daniel Stenholm
Hylätty
15:16
36.
#1 A
60.
Siiri Holmroos
Hylätty
19:43
60.
#1 A
129.
Aino Kaattari
Hylätty
19:29
43.
#2 BA
22.
Column Actions
Search
Sarjat
48
H21
28
D21
52
A
88
B
49
C
Tuloslinkit
Online -tulokset
Siirry Väliaikarastien ja tulosten online-seurantaan (LiveResults)
Väliajat (WinSplits)
Väliajat (WinSplits)
Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin
Lehdistötulokset
Lataa tulokset tekstitiedos- toon lehdistömuodossa. Vain seurarajausten mukaiset tulokset.
Lehdistötulokset
IOF XML -tulokset
Lataa tulokset IOF XML -tiedostoon. Mukana kaikki tulokset.
IOF XML -tulokset