Nuorisoviesti ja Viestiliigan finaali 2018 :: 29.09.2018
Valitse tapahtuma
Palaute
Kilpailutiedot
Lähtölistat
Seurarajaukset
Kaikki sarjat[277]
H21[50]
D21[29]
A[53]
B[94]
C[51]
Tulokset
Seurarajaukset
H21[48]
1. Os (4,4 km)
2. Os (4,3 km)
3. Os (4,5 km)
D21[28]
1. Os (3,8 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,8 km)
A[52]
1. Os (3,8 km)
2. Os (2,3 km)
3. Os (2,9 km)
4. Os (2,9 km)
5. Os (2,3 km)
6. Os (2,9 km)
7. Os (3,8 km)
B[88]
1. Os (1,9 km)
2. Os (2,5 km)
3. Os (2,5 km)
4. Os (1,9 km)
C[49]
1. Os (3,7 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,7 km)
Tulokset
A
(Lähteneet: 53, Keskeyttäneet: 2, Hylätyt: 7)
Breadcrumb
Seurarajaukset
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset...
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset ja muut tuloslinkit löytyy tulossivujen oikean reunan alivalikosta.
Sija
Nro
Joukkue
Nimi
Aika
Vaihto
Ero
Sija
Os.
Aika
Os.
Sija
Hajonta
Haj.
sija
1.
1
Espoon Suunta 1
2:26:07
Tuomas Ruuskanen
24:49
3.
24:49
3.
#1 AA
3.
Silva Kemppi
40:16
1.
15:27
1.
#1 A
2.
Oskari Penttinen
1:01:52
1.
21:36
5.
#1 AA
4.
Emmi Markki
1:25:06
3.
23:14
6.
#5 BB
2.
Anton Kemppi
1:42:16
3.
17:10
11.
#1 A
29.
Hanne Hilo
2:02:46
3.
20:30
4.
#9 CC
1.
Topias Kemppi
2:26:07
1.
23:21
2.
#4 BB
1.
2.
3
Lynx 1
2:26:14
+0:07
Anton Packalén
24:47
2.
24:47
2.
#3 AB
2.
Aino Asklöf
40:21
2.
15:34
2.
#1 A
3.
Tatu Aaltonen
1:03:17
4.
22:56
10.
#3 CA
2.
Florian Fritzen
1:22:22
1.
19:05
1.
#4 AB
2.
Suvi Heikkilä
1:37:23
1.
15:01
1.
#1 A
1.
Salla Isoherranen
1:59:51
1.
22:28
10.
#8 BC
2.
Matias Koponen
2:26:14
2.
26:23
8.
#2 BA
6.
3.
4
Turun Suunnistajat 1
2:28:56
+2:49
Sakari Holmroos
26:01
8.
26:01
8.
#4 BB
4.
Elli Kyläkoski
42:29
10.
16:28
14.
#1 A
18.
Henna Rantala
1:03:16
3.
20:47
4.
#1 AA
3.
Alina Lounela
1:27:32
5.
24:16
11.
#6 CB
6.
Vilho Kuusisto
1:44:28
4.
16:56
9.
#1 A
26.
Joonas Paananen
2:06:29
4.
22:01
8.
#8 BC
1.
Touko Seppä
2:28:56
3.
22:27
1.
#1 AA
1.
4.
8
Tampereen Pyrintö 1
2:31:14
+5:07
Aapo Liponkoski
27:21
18.
27:21
18.
#4 BB
7.
Emma Jussila
43:11
12.
15:50
5.
#1 A
6.
Pihla Häkkinen
1:05:41
9.
22:30
9.
#5 BB
1.
Aaro Koskinen
1:29:58
6.
24:17
12.
#9 CC
5.
Milo Konttila
1:46:31
6.
16:33
5.
#1 A
20.
Ilona Tikkakoski
2:06:58
6.
20:27
3.
#1 AA
2.
Akseli Konttila
2:31:14
4.
24:16
3.
#1 AA
2.
5.
26
MS Parma 1
2:31:45
+5:38
Samuli Rousku
26:00
7.
26:00
7.
#2 BA
2.
Aapo Jalonen
42:31
11.
16:31
15.
#1 A
19.
Elisa Pirilä
1:06:01
12.
23:30
16.
#8 BC
4.
Lotte-Line Ekström
1:29:58
6.
23:57
8.
#6 CB
4.
Johanna Helander
1:47:38
7.
17:40
14.
#1 A
34.
Jussi Ankelo
2:06:52
5.
19:14
2.
#1 AA
1.
Aleksi Karttila
2:31:45
5.
24:53
5.
#3 AB
3.
6.
2
Helsingin Suunnistajat 1
2:33:50
+7:43
Väinö Ristimäki
27:38
22.
27:38
22.
#2 BA
8.
Nadja Rehberger
43:12
13.
15:34
2.
#1 A
3.
Aapo Ikola
1:03:08
2.
19:56
1.
#2 BA
1.
Emilia Tala
1:24:37
2.
21:29
2.
#6 CB
1.
Katarina Sallila
1:41:10
2.
16:33
5.
#1 A
20.
Lassi Tervo
2:02:43
2.
21:33
7.
#7 AC
2.
Luca Kallela
2:33:50
6.
31:07
20.
#3 AB
12.
7.
20
Espoon Suunta 2
2:36:33
+10:26
Olli Tiainen
25:29
5.
25:29
5.
#4 BB
3.
Fanni Määttälä
42:21
6.
16:52
17.
#1 A
25.
Linnea Soikkeli
1:06:08
13.
23:47
20.
#2 BA
4.
Juho Noponen
1:30:54
11.
24:46
14.
#9 CC
6.
Martta Kankaanpää
1:51:22
11.
20:28
27.
#1 A
62.
Mikko Määttälä
2:10:23
8.
19:01
1.
#4 AB
1.
Emil Laaksonen
2:36:33
7.
26:10
7.
#1 AA
5.
8.
37
Lahden Suunnistajat-37 1
2:36:56
+10:49
Kaapo Lehtonen
26:04
11.
26:04
11.
#2 BA
4.
Henri Arvela
42:22
7.
16:18
12.
#1 A
15.
Emmi Kiljunen
1:05:53
10.
23:31
17.
#1 AA
8.
Lilia Karttunen
1:30:00
8.
24:07
10.
#5 BB
4.
Eetu Granqvist
1:45:57
5.
15:57
2.
#1 A
7.
Maiju Lehtonen
2:08:19
7.
22:22
9.
#9 CC
2.
Aapo Granqvist
2:36:56
8.
28:37
15.
#3 AB
11.
9.
6
Rastikarhut 1
2:38:48
+12:41
Valtteri Lahti
26:02
9.
26:02
9.
#2 BA
3.
Stella Määttänen
43:58
18.
17:56
22.
#1 A
36.
Joona Nolvi
1:04:43
6.
20:45
3.
#2 BA
2.
Paavo Lahti
1:30:17
9.
25:34
16.
#4 AB
7.
Netta Koivunen
1:48:42
8.
18:25
16.
#1 A
41.
Heta Haunia
2:13:47
10.
25:05
18.
#9 CC
7.
Iivari Willman
2:38:48
9.
25:01
6.
#3 AB
4.
10.
14
Helsingin Suunnistajat 2
2:42:46
+16:39
Anton Hamppu
26:04
11.
26:04
11.
#2 BA
4.
Juho Länsiluoto
42:02
4.
15:58
7.
#1 A
9.
Juulia Tala
1:05:34
7.
23:32
18.
#8 BC
5.
Merianna Rantakokko
1:32:31
13.
26:57
25.
#3 CA
9.
Tuomo Lammi
1:50:56
9.
18:25
16.
#1 A
41.
Veera Turakainen
2:14:25
11.
23:29
12.
#4 AB
5.
Lenni Väisänen
2:42:46
10.
28:21
14.
#3 AB
10.
11.
5
Koovee 1
2:44:48
+18:41
Oliver Alajoutsi
27:16
16.
27:16
16.
#1 AA
7.
Heidi Salonen
45:19
20.
18:03
23.
#1 A
38.
Jere Simola
1:08:23
15.
23:04
11.
#3 CA
3.
Rita Simola
1:34:23
14.
26:00
19.
#5 BB
9.
Eevert Kenttämies
1:51:24
12.
17:01
10.
#1 A
28.
Jenny Ojala
2:12:28
9.
21:04
5.
#7 AC
1.
Jasper Alajoutsi
2:44:48
11.
32:20
27.
#4 BB
19.
12.
50
Espoon Suunta 3
2:44:52
+18:45
Liisa Raasakka
27:23
19.
27:23
19.
#3 AB
8.
Rasmus Ruusu
43:48
17.
16:25
13.
#1 A
17.
Jenny Hilo
1:12:16
23.
28:28
37.
#8 BC
10.
Sofia Soikkeli
1:36:03
18.
23:47
7.
#3 CA
4.
Lauriina Soikkeli
1:55:43
14.
19:40
22.
#1 A
53.
Daniel Rautio
2:17:12
12.
21:29
6.
#4 AB
3.
Antti Sorsa
2:44:52
12.
27:40
11.
#2 BA
9.
13.
17
OK Trian 1
2:46:42
+20:35
Eelis Johansson
25:57
6.
25:57
6.
#1 AA
4.
Aapo Lintula
42:01
3.
16:04
8.
#1 A
10.
Alec Still
1:08:26
16.
26:25
28.
#9 CC
9.
Kristiina Martikainen
1:40:19
22.
31:53
37.
#2 BA
12.
Saga Wickholm
1:56:35
16.
16:16
3.
#1 A
13.
Saana Kajander
2:22:15
14.
25:40
20.
#4 AB
8.
Kristian Salo
2:46:42
13.
24:27
4.
#4 BB
2.
14.
47
Tampereen Pyrintö 2
2:55:47
+29:40
Vilma Pesu
31:46
36.
31:46
36.
#4 BB
14.
Miro Sivonen
47:24
26.
15:38
4.
#1 A
5.
Salla Valio
1:18:39
31.
31:15
44.
#6 CB
15.
Silja Yli-Hietanen
1:41:49
23.
23:10
5.
#8 BC
3.
Elli Luoma
1:58:23
18.
16:34
7.
#1 A
22.
Emilia Schmidt
2:23:33
15.
25:10
19.
#1 AA
12.
Matias Mäenpää
2:55:47
14.
32:14
26.
#1 AA
18.
15.
42
Lynx 2
2:58:01
+31:54
Karim Mbembela
26:03
10.
26:03
10.
#3 AB
5.
Eemil Peltola
42:19
5.
16:16
11.
#1 A
13.
Saana Viskari
1:05:58
11.
23:39
19.
#2 BA
3.
Nelli Aaltonen
1:32:05
12.
26:07
21.
#4 AB
9.
Kia Mbembela
1:51:06
10.
19:01
20.
#1 A
47.
Rasmus Koponen
2:17:56
13.
26:50
24.
#9 CC
10.
Joonatan Vuorensola
2:58:01
15.
40:05
42.
#2 BA
25.
16.
19
Ulvilan Ura 1
2:58:09
+32:02
Oskari Palomäki
27:26
20.
27:26
20.
#3 AB
9.
Miikka Haapio
47:09
23.
19:43
32.
#1 A
54.
Venla Lehtonen
1:10:19
19.
23:10
12.
#1 AA
7.
Ilmo Haikonen
1:38:45
19.
28:26
28.
#8 BC
9.
Susanna Palomäki
2:01:04
19.
22:19
34.
#1 A
75.
Lotta Koivula
2:29:23
17.
28:19
28.
#6 CB
10.
Elias Lehtonen
2:58:09
16.
28:46
16.
#2 BA
11.
17.
16
OK 77 1
2:59:06
+32:59
Edvin Ekman
27:45
24.
27:45
24.
#4 BB
8.
Lumi Kenttä
47:11
24.
19:26
29.
#1 A
49.
Matilda Nilsson
1:13:31
24.
26:20
27.
#7 AC
5.
Henrik Huttunen
1:40:14
21.
26:43
24.
#3 CA
8.
Sofia Slotte
2:01:56
21.
21:42
31.
#1 A
72.
Lydia Mårtenson
2:25:34
16.
23:38
13.
#5 BB
3.
Jesper Donner
2:59:06
17.
33:32
30.
#1 AA
21.
18.
33
Espoon Akilles 1
3:03:23
+37:16
Heikki Sumanen
29:49
28.
29:49
28.
#1 AA
11.
Oliver Carlsson
47:08
22.
17:19
19.
#1 A
30.
Pyry Riissanen
1:10:28
20.
23:20
14.
#6 CB
3.
Maijukka Hanhijärvi
1:34:28
16.
24:00
9.
#1 AA
9.
Siiri Sumanen
2:01:31
20.
27:03
44.
#1 A
90.
Milla Vuori
2:32:35
21.
31:04
36.
#8 BC
13.
Eemi Vaherlehto
3:03:23
18.
30:48
19.
#4 BB
13.
19.
29
Pargas IF 1
3:04:07
+38:00
Simon Engström
30:01
29.
30:01
29.
#1 AA
12.
Alva Ahlbäck
1:00:34
46.
30:33
50.
#1 A
96.
Jonatan Ahlbäck
1:28:49
44.
28:15
35.
#9 CC
12.
Elias Lindroos
1:54:06
35.
25:17
15.
#5 BB
6.
Emmi Virtala
2:12:03
32.
17:57
15.
#1 A
37.
Jill Laurén
2:36:05
23.
24:02
15.
#1 AA
10.
Alex Virtala
3:04:07
19.
28:02
12.
#4 BB
10.
20.
12
Rajamäen Rykmentti 1
3:04:28
+38:21
Nikanor Pitkänen
31:57
39.
31:57
39.
#4 BB
17.
Nuutti Toivonen
48:38
30.
16:41
16.
#1 A
24.
Aleksi Hämäläinen
1:14:33
26.
25:55
25.
#5 BB
8.
Elina Hämäläinen
1:41:58
24.
27:25
26.
#7 AC
6.
Elisa Mänty
1:58:21
17.
16:23
4.
#1 A
16.
Emma Varmavuo
2:33:14
22.
34:53
40.
#3 CA
16.
Aleksanteri Hiiro
3:04:28
20.
31:14
21.
#1 AA
13.
21.
52
Espoon Suunta 4
3:04:42
+38:35
Kerttu Peura
32:50
45.
32:50
45.
#1 AA
19.
Andreas Kärkkäinen
52:23
34.
19:33
31.
#1 A
52.
Niko Toivonen
1:15:46
27.
23:23
15.
#7 AC
4.
Luukas Karelo
1:44:31
27.
28:45
29.
#3 CA
10.
Ulrika Rautio
2:04:17
22.
19:46
23.
#1 A
55.
Liisa Turkkila
2:32:33
20.
28:16
27.
#5 BB
10.
Joona Vuorela
3:04:42
21.
32:09
25.
#4 BB
18.
22.
15
Lounais-Hämeen Rasti 1
3:07:14
+41:07
Elmeri Syrjälä
24:42
1.
24:42
1.
#3 AB
1.
Alina Syrjälä
42:25
9.
17:43
21.
#1 A
35.
Siiri Julkunen
1:05:38
8.
23:13
13.
#9 CC
4.
Thomas Saarela
1:30:19
10.
24:41
13.
#1 AA
11.
Tyko Suomi
1:51:52
13.
21:33
30.
#1 A
70.
Anni Rokka
2:37:40
29.
45:48
52.
#5 BB
16.
Tuomas Rokka
3:07:14
22.
29:34
17.
#2 BA
12.
23.
21
Hyvinkään Rasti 1
3:08:53
+42:46
Iida Heinäaro
31:29
34.
31:29
34.
#1 AA
14.
Piia Romppainen
50:08
31.
18:39
27.
#1 A
44.
Eetu Korhonen
1:15:53
30.
25:45
24.
#3 CA
6.
Nea Åberg
1:46:00
28.
30:07
32.
#7 AC
10.
Kerttu Haapamäki
2:07:43
25.
21:43
32.
#1 A
73.
Santeri Ahoniemi
2:36:59
26.
29:16
29.
#5 BB
11.
Rasmus Ahoniemi
3:08:53
23.
31:54
24.
#4 BB
15.
24.
9
Ounasvaaran Hiihtoseura 1
3:08:57
+42:50
Ansa-Lotta Ojanaho
31:50
37.
31:50
37.
#1 AA
16.
Oskari Mäkitalo
58:19
41.
26:29
46.
#1 A
89.
Eeva-Liina Ojanaho
1:19:56
32.
21:37
6.
#6 CB
2.
Eetu Pulju
1:52:17
34.
32:21
39.
#7 AC
11.
Metsämaria Ojala
2:12:11
33.
19:54
24.
#1 A
57.
Miika Muotka
2:36:07
24.
23:56
14.
#2 BA
5.
Iida Saraniemi
3:08:57
24.
32:50
28.
#4 BB
21.
25.
28
SK Uusi 1
3:08:59
+42:52
Aapo Kytömäki
28:08
27.
28:08
27.
#4 BB
11.
Matilda Lukkari
46:38
21.
18:30
26.
#1 A
43.
Emil Jacobsson
1:08:57
17.
22:19
8.
#7 AC
3.
Virna Pellikka
1:34:41
17.
25:44
17.
#6 CB
7.
Heidi Hakso
2:10:15
30.
35:34
51.
#1 A
101.
Esko Kytömäki
2:40:55
30.
30:40
34.
#2 BA
8.
Topias Muukkonen
3:08:59
25.
28:04
13.
#1 AA
10.
26.
35
Kangasala SK 1
3:09:00
+42:53
Isabella Lillqvist
31:36
35.
31:36
35.
#3 AB
14.
Leevi Niemelä
51:36
33.
20:00
34.
#1 A
58.
Nuutti Vennelä
1:15:51
29.
24:15
21.
#6 CB
5.
Siiri Pajula
1:48:43
30.
32:52
41.
#2 BA
13.
Eero Sallinen
2:09:39
29.
20:56
28.
#1 A
67.
Kirsi Kontio
2:37:12
28.
27:33
26.
#7 AC
7.
Katri Kontio
3:09:00
26.
31:48
23.
#2 BA
16.
27.
43
MS Parma 2
3:09:30
+43:23
Sami Karru
32:32
42.
32:32
42.
#4 BB
20.
Aaro Lamminmäki
53:04
38.
20:32
37.
#1 A
64.
Lauri Aalto
1:20:10
33.
27:06
30.
#4 AB
12.
Inkeri Karttila
1:48:34
29.
28:24
27.
#8 BC
8.
Aamos Laavainen
2:07:23
24.
18:49
19.
#1 A
46.
Emma Katajamäki
2:31:52
18.
24:29
16.
#3 CA
5.
Saara Tuomisto
3:09:30
27.
37:38
38.
#1 AA
24.
28.
27
OK Raseborg 1
3:09:42
+43:35
Karl Emil Lemström
27:18
17.
27:18
17.
#3 AB
6.
Rasmus Tenkanen
43:32
15.
16:14
10.
#1 A
12.
Matilda Smedslund
1:15:50
28.
32:18
46.
#9 CC
15.
Alex Fagerlund
1:42:32
25.
26:42
23.
#4 AB
11.
Ada Westerberg
2:05:14
23.
22:42
35.
#1 A
76.
Cilia Sandell
2:32:12
19.
26:58
25.
#2 BA
7.
Marcus Smedslund
3:09:42
28.
37:30
36.
#2 BA
24.
29.
51
Tampereen Pyrintö 3
3:09:46
+43:39
Otso Tukiainen
30:39
32.
30:39
32.
#4 BB
12.
Pihla Pohjola
1:00:49
47.
30:10
48.
#1 A
93.
Noora Laine
1:28:40
43.
27:51
32.
#9 CC
11.
Konsta Raitanen
1:51:11
32.
22:31
4.
#1 AA
5.
Sami Saarikko
2:10:40
31.
19:29
21.
#1 A
50.
Totte Välkki
2:36:21
25.
25:41
21.
#5 BB
7.
Anni Laine
3:09:46
29.
33:25
29.
#1 AA
20.
30.
13
Rasti-Lukko 1
3:18:37
+52:30
Jami Kallioniemi
26:14
14.
26:14
14.
#1 AA
6.
Anni Ahlfors
43:46
16.
17:32
20.
#1 A
33.
Inka Kyllästinen
1:11:45
22.
27:59
33.
#7 AC
8.
Liisa Lehtimäki
1:49:04
31.
37:19
46.
#2 BA
17.
Justus Kallioniemi
2:07:45
26.
18:41
18.
#1 A
45.
Roni Niemensivu
2:37:06
27.
29:21
31.
#6 CB
13.
Maria Hyörtti
3:18:37
30.
41:31
43.
#4 BB
23.
31.
23
Helsingin Suunnistajat 3
3:19:02
+52:55
Antti Laatu
40:36
50.
40:36
50.
#3 AB
19.
Vilho Malmberg
59:48
43.
19:12
28.
#1 A
48.
Anni Rajala
1:26:21
40.
26:33
29.
#3 CA
7.
Vieno Ristimäki
1:52:06
33.
25:45
18.
#8 BC
6.
Elina Hamppu
2:12:12
34.
20:06
26.
#1 A
61.
Juho Malmi
2:44:18
32.
32:06
39.
#4 AB
15.
Markus Sojakka
3:19:02
31.
34:44
31.
#2 BA
20.
32.
30
Ikaalisten Nouseva-Voima 1
3:21:40
+55:33
Nico Toivanen
32:40
44.
32:40
44.
#2 BA
19.
Meeri Niemenmaa
56:01
39.
23:21
43.
#1 A
79.
Anton Vehkalahti
1:26:42
42.
30:41
41.
#8 BC
12.
Milla Aaltonen
1:57:58
38.
31:16
36.
#4 AB
14.
Matias Haavisto
2:15:22
35.
17:24
13.
#1 A
32.
Kira Holmala
2:46:48
34.
31:26
37.
#3 CA
15.
Kasimir Niinimäki
3:21:40
32.
34:52
32.
#3 AB
15.
33.
32
Angelniemen Ankkuri 1
3:22:22
+56:15
Antti Reiman
26:05
13.
26:05
13.
#4 BB
5.
Jutta Ahonen
44:14
19.
18:09
24.
#1 A
39.
Juho Ylimaa
1:09:00
18.
24:46
23.
#5 BB
5.
Juulia Juva
1:39:38
20.
30:38
34.
#3 CA
14.
Elias Seppä
2:08:04
27.
28:26
45.
#1 A
92.
Aino Virtanen
2:43:11
31.
35:07
43.
#7 AC
14.
Jani Ahonen
3:22:22
33.
39:11
40.
#1 AA
25.
34.
40
Vehkalahden Veikot 1
3:30:38
+1:04:31
Ida Heikkinen
27:27
21.
27:27
21.
#1 AA
8.
Julia Laitinen
43:24
14.
15:57
6.
#1 A
7.
Roosa Heikkinen
1:11:34
21.
28:10
34.
#1 AA
14.
Kiia Jokela
1:44:25
26.
32:51
40.
#6 CB
16.
Meri Myllynen
2:09:08
28.
24:43
40.
#1 A
83.
Eeli Ruoti
2:46:45
33.
37:37
46.
#8 BC
15.
Olli Rytkö
3:30:38
34.
43:53
49.
#4 BB
25.
35.
24
Kokkolan Suunnistajat 1
3:36:11
+1:10:04
Liina Viitasaari
31:56
38.
31:56
38.
#4 BB
16.
Miki Vuorinen
50:11
32.
18:15
25.
#1 A
40.
Liina Hyyppä
1:21:14
34.
31:03
43.
#2 BA
10.
Emma Brock
2:11:51
44.
50:37
50.
#7 AC
17.
Santeri Kallio
2:31:55
39.
20:04
25.
#1 A
60.
Matilda Myllymäki
3:01:12
37.
29:17
30.
#6 CB
12.
Milja Hyyppä
3:36:11
35.
34:59
33.
#1 AA
22.
36.
18
Hämeenlinnan Suunnistajat 1
3:39:52
+1:13:45
Saana Kuusinen
32:17
41.
32:17
41.
#2 BA
17.
Aino Mäki
53:02
37.
20:45
38.
#1 A
65.
Venla Imberg
1:22:43
35.
29:41
38.
#8 BC
11.
Ilari Skyttä
1:55:00
37.
32:17
38.
#1 AA
16.
Matias Immonen
2:25:35
38.
30:35
47.
#1 A
97.
Emma Raimovaara
2:56:24
35.
30:49
35.
#6 CB
14.
Elmiina Laakso
3:39:52
36.
43:28
45.
#3 AB
20.
37.
41
Lahden Suunnistajat-37 2
3:45:31
+1:19:24
Pyry Pikkarainen
32:34
43.
32:34
43.
#2 BA
18.
Aaro Tikkanen
52:36
35.
20:02
35.
#1 A
59.
Jenni Leppänen
1:23:13
36.
30:37
40.
#3 CA
13.
Vilma Turva
2:00:00
41.
36:47
45.
#5 BB
13.
Nella Leppänen
2:24:41
37.
24:41
39.
#1 A
82.
Enna Lehmusvuori
3:01:34
38.
36:53
45.
#7 AC
15.
Niilo Ahonen
3:45:31
37.
43:57
50.
#3 AB
24.
38.
31
Helsingin Suunnistajat 4
3:50:38
+1:24:31
Elli Salonen
39:29
49.
39:29
49.
#3 AB
18.
Aaro Heikkinen
1:00:00
44.
20:31
36.
#1 A
63.
Lumi Joensuu
1:30:02
45.
30:02
39.
#4 AB
13.
Siiri Roschier
2:01:02
42.
31:00
35.
#2 BA
9.
Jaakko Laatu
2:32:10
40.
31:08
48.
#1 A
98.
Lauri Hämeenniemi
3:14:52
41.
42:42
49.
#9 CC
17.
Emil Koivula
3:50:38
38.
35:46
35.
#2 BA
22.
39.
45
OK Trian 2
3:51:20
+1:25:13
Simon Nordgren
30:37
31.
30:37
31.
#2 BA
15.
Lotta Laasonen
56:47
40.
26:10
45.
#1 A
87.
Veeti Nuottajärvi
1:25:11
38.
28:24
36.
#6 CB
11.
Max Määttä
1:58:46
39.
33:35
43.
#7 AC
12.
Inga-Sofia Suihkonen
2:32:39
41.
33:53
50.
#1 A
100.
Ellen Sillman
3:07:32
39.
34:53
40.
#2 BA
14.
Nicholas Stjernberg
3:51:20
39.
43:48
47.
#3 AB
23.
40.
25
Rajamäen Rykmentti 2
3:58:09
+1:32:02
Rasmus Laapas
31:57
39.
31:57
39.
#1 AA
17.
Kaapo Malmström
52:52
36.
20:55
39.
#1 A
66.
Tatu Lääveri
1:26:30
41.
33:38
47.
#7 AC
13.
Krister Hiiro
2:07:31
43.
41:01
48.
#5 BB
14.
Maija Varmavuo
2:32:44
42.
25:13
42.
#1 A
86.
Siina Lankinen
3:13:15
40.
40:31
48.
#3 CA
17.
Essi Multala
3:58:09
40.
44:54
51.
#4 BB
26.
41.
22
Kyrös-Rasti 1
3:59:34
+1:33:27
Adveliina Koskinen
37:25
48.
37:25
48.
#2 BA
23.
Kalle Pihkoluoma
58:47
42.
21:22
40.
#1 A
68.
Johanna Naskali
1:26:19
39.
27:32
31.
#1 AA
13.
Sania Niemelä
1:59:41
40.
33:22
42.
#9 CC
16.
Pihla Kiviniemi
2:32:46
43.
33:05
49.
#1 A
99.
Veera Ala-Jaskara
3:15:50
42.
43:04
50.
#5 BB
15.
Saima Lehtinen
3:59:34
41.
43:44
46.
#3 AB
21.
42.
38
Pihkaniskat 1
4:08:06
+1:41:59
Kiia Miettinen
35:33
46.
35:33
46.
#3 AB
16.
Leevi Visuri
1:13:11
50.
37:38
51.
#1 A
102.
Oliver Elias Hippeläinen
1:49:09
48.
35:58
49.
#2 BA
16.
Markus Lamminmäki
2:32:08
46.
42:59
49.
#6 CB
17.
Iida Kristiina Miettinen
2:56:21
44.
24:13
38.
#1 A
81.
Aleksi Visuri
3:25:42
43.
29:21
31.
#7 AC
9.
Ida Nyman
4:08:06
42.
42:24
44.
#2 BA
26.
43.
44
OK 77 2
4:17:25
+1:51:18
Wilhelmina Backman
35:39
47.
35:39
47.
#1 AA
23.
Max Risku
1:03:39
48.
28:00
47.
#1 A
91.
Alexandra Backman
1:35:42
46.
32:03
45.
#5 BB
12.
Ellen Tolkki
2:35:43
48.
1:00:01
51.
#9 CC
18.
Otto Brenner
2:58:32
45.
22:49
36.
#1 A
77.
Andreas Korento
3:33:35
44.
35:03
42.
#1 AA
17.
Viljami Tuovinen
4:17:25
43.
43:50
48.
#4 BB
24.
44.
46
Pargas IF 2
4:27:04
+2:00:57
Sara Laurén
43:47
51.
43:47
51.
#3 AB
22.
Emma Donner
1:08:35
49.
24:48
44.
#1 A
84.
Marius Ducander
1:44:30
47.
35:55
48.
#4 AB
16.
Sverre Hågensen
2:15:04
45.
30:34
33.
#9 CC
13.
Benjamin Söderblom
3:20:05
47.
1:05:01
52.
#1 A
104.
Henrika Brink
3:51:55
46.
31:50
38.
#2 BA
11.
Cevin Arén
4:27:04
44.
35:09
34.
#2 BA
21.
53
Espoon Suunta 5
Keskeytti
Essi Lappi
45:48
52.
45:48
52.
#2 BA
27.
Iida Suntioinen
1:28:47
51.
42:59
52.
#1 A
103.
Vilja Viinikainen
1:59:44
49.
30:57
42.
#9 CC
14.
Joni Hietala
2:34:52
47.
35:08
44.
#2 BA
15.
Elias Suni
3:01:07
46.
26:15
43.
#1 A
88.
Luukas Hyvärinen
3:40:41
45.
39:34
47.
#4 AB
17.
N.N.
Keskeytti
Ei lähtenyt
#3 AB
34
Hiidenkiertäjät 1
Keskeytti
Hannes Nikkinen
30:08
30.
30:08
30.
#2 BA
14.
Saima Loukkalahti
1:00:24
45.
30:16
49.
#1 A
94.
Atte Kavonius
1:24:40
37.
24:16
22.
#4 AB
6.
Saana Nikkinen
1:54:09
36.
29:29
31.
#3 CA
11.
Aksel Leino
2:24:39
36.
30:30
46.
#1 A
95.
Antti Lahtinen
3:00:25
36.
35:46
44.
#8 BC
14.
N.N.
Keskeytti
Ei lähtenyt
#3 AB
39
Rasti-Nokia 1
Leima puuttuu
Eemil Koskinen
26:14
14.
26:14
14.
#4 BB
6.
Meri Talvitie
47:50
29.
21:36
41.
#1 A
71.
Lauri Isokallio
1:07:58
14.
20:08
2.
#3 CA
1.
Eetu Punto
1:34:26
15.
26:28
22.
#4 AB
10.
Aada Kotiranta
1:55:48
15.
21:22
29.
#1 A
68.
Elli Punto
Leima puuttuu
Leima puuttuu
#8 BC
Miro Talvitie
Leima puuttuu
31:38
22.
#1 AA
15.
11
Lapuan Virkiä 1
Leima puuttuu
Teemu Pihlajamäki
31:18
33.
31:18
33.
#3 AB
13.
Peppi Sikkilä
47:29
27.
16:11
9.
#1 A
11.
Verneri Sankelo
1:13:32
25.
26:03
26.
#6 CB
8.
Elmeri Västinsalo
Leima puuttuu
Leima puuttuu
#8 BC
Aino Kankaanpää
Leima puuttuu
16:37
8.
#1 A
23.
Emmi Hietala
Leima puuttuu
22:44
11.
#1 AA
6.
Sampo Sankelo
Leima puuttuu
27:20
10.
#2 BA
7.
48
Turun Suunnistajat 2
Leima puuttuu
Leevi Röntynen
27:44
23.
27:44
23.
#1 AA
9.
Samuel Jalonen
47:15
25.
19:31
30.
#1 A
51.
Vilma Huhtala
Leima puuttuu
Leima puuttuu
#5 BB
Juhana Paasikivi
Leima puuttuu
40:25
47.
#7 AC
16.
Krista Korppas
Leima puuttuu
24:59
41.
#1 A
85.
Lotta Huhtala
Leima puuttuu
45:40
51.
#3 CA
18.
Pyry Vaho
Leima puuttuu
37:37
37.
#4 BB
22.
10
Valkeakosken Haka 1
Leima puuttuu
Rauli Aho
25:25
4.
25:25
4.
#2 BA
1.
Reetta Nieminen
42:22
7.
16:57
18.
#1 A
27.
Lauri Nieminen
1:04:33
5.
22:11
7.
#4 AB
4.
Eerik Aaltio
1:26:58
4.
22:25
3.
#9 CC
3.
Lotta Lauttajärvi
Leima puuttuu
Leima puuttuu
#1 A
Inka Joensivu
Leima puuttuu
24:50
17.
#2 BA
6.
Seeti Salonen
Leima puuttuu
27:18
9.
#3 AB
6.
7
Paimion Rasti 1
Leima puuttuu
Eelis Axelin
Leima puuttuu
Leima puuttuu
#3 AB
Jenna Lehtinen
Leima puuttuu
23:17
42.
#1 A
78.
Jaana Haapala
Leima puuttuu
47:14
50.
#4 AB
18.
Leo Haanpää
Leima puuttuu
26:05
20.
#8 BC
7.
Juuso Haapala
Leima puuttuu
23:35
37.
#1 A
80.
Vilma Wahlsten
Leima puuttuu
30:29
33.
#3 CA
12.
Voima Tuomasjukka
Leima puuttuu
29:48
18.
#2 BA
13.
36
Kymin Suunnistajat 1
Hylätty
Onni Vepsäläinen
27:56
26.
27:56
26.
#4 BB
9.
Katariina Outinen
Hylätty
Hylätty
#1 A
Aliisa Kiiski
Hylätty
Leima puuttuu
#5 BB
Sarita Mäkelä
Hylätty
29:11
30.
#1 AA
15.
Titta Paavola
Hylätty
17:22
12.
#1 A
31.
Lassi Kaitainen
Hylätty
25:53
22.
#9 CC
8.
Mette Soini
Hylätty
39:16
41.
#1 AA
26.
49
Valkeakosken Haka 2
Hylätty
Kalle Taura
27:46
25.
27:46
25.
#2 BA
10.
Liisa Översti
47:34
28.
19:48
33.
#1 A
56.
Jimi Eerola
Hylätty
Hylätty
#7 AC
Annukka Linnainmaa
Hylätty
::
51.
#2 BA
17.
Elli Översti
Hylätty
21:44
33.
#1 A
74.
Milja Kiuru
Hylätty
26:20
23.
#6 CB
9.
Katja Linnainmaa
Hylätty
38:17
39.
#3 AB
17.
Column Actions
Search
Sarjat
48
H21
28
D21
52
A
88
B
49
C
Tuloslinkit
Online -tulokset
Siirry Väliaikarastien ja tulosten online-seurantaan (LiveResults)
Väliajat (WinSplits)
Väliajat (WinSplits)
Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin
Lehdistötulokset
Lataa tulokset tekstitiedos- toon lehdistömuodossa. Vain seurarajausten mukaiset tulokset.
Lehdistötulokset
IOF XML -tulokset
Lataa tulokset IOF XML -tiedostoon. Mukana kaikki tulokset.
IOF XML -tulokset