Nuorisoviesti ja Viestiliigan finaali 2018 :: 29.09.2018
Valitse tapahtuma
Palaute
Kilpailutiedot
Lähtölistat
Seurarajaukset
Kaikki sarjat[277]
H21[50]
D21[29]
A[53]
B[94]
C[51]
Tulokset
Seurarajaukset
H21[48]
1. Os (4,4 km)
2. Os (4,3 km)
3. Os (4,5 km)
D21[28]
1. Os (3,8 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,8 km)
A[52]
1. Os (3,8 km)
2. Os (2,3 km)
3. Os (2,9 km)
4. Os (2,9 km)
5. Os (2,3 km)
6. Os (2,9 km)
7. Os (3,8 km)
B[88]
1. Os (1,9 km)
2. Os (2,5 km)
3. Os (2,5 km)
4. Os (1,9 km)
C[49]
1. Os (3,7 km)
2. Os (3,7 km)
3. Os (3,7 km)
Lähtölistat
Kaikki sarjat
Breadcrumb
Seurarajaukset
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset...
Väliajat, Reittihärveli, lehdistötulokset ja muut tuloslinkit löytyy tulossivujen oikean reunan alivalikosta.
LNro
Osuus
Joukkue
Nimi
Kortti
A
1
Espoon Suunta 1
1
Tuomas Ruuskanen
2
Silva Kemppi
3
Oskari Penttinen
4
Emmi Markki
5
Anton Kemppi
6
Hanne Hilo
7
Topias Kemppi
2
Helsingin Suunnistajat 1
1
Väinö Ristimäki
2
Nadja Rehberger
3
Aapo Ikola
4
Emilia Tala
5
Katarina Sallila
6
Lassi Tervo
7
Luca Kallela
3
Lynx 1
1
Anton Packalén
2
Aino Asklöf
3
Tatu Aaltonen
4
Florian Fritzen
5
Suvi Heikkilä
6
Salla Isoherranen
7
Matias Koponen
4
Turun Suunnistajat 1
1
Sakari Holmroos
2
Elli Kyläkoski
3
Henna Rantala
4
Alina Lounela
5
Vilho Kuusisto
6
Joonas Paananen
7
Touko Seppä
5
Koovee 1
1
Oliver Alajoutsi
2
Heidi Salonen
3
Jere Simola
4
Rita Simola
5
Eevert Kenttämies
6
Jenny Ojala
7
Jasper Alajoutsi
6
Rastikarhut 1
1
Valtteri Lahti
2
Stella Määttänen
3
Joona Nolvi
4
Paavo Lahti
5
Netta Koivunen
6
Heta Haunia
7
Iivari Willman
7
Paimion Rasti 1
1
Eelis Axelin
2
Jenna Lehtinen
3
Jaana Haapala
4
Leo Haanpää
5
Juuso Haapala
6
Vilma Wahlsten
7
Voima Tuomasjukka
8
Tampereen Pyrintö 1
1
Aapo Liponkoski
2
Emma Jussila
3
Pihla Häkkinen
4
Aaro Koskinen
5
Milo Konttila
6
Ilona Tikkakoski
7
Akseli Konttila
9
Ounasvaaran Hiihtoseura 1
1
Ansa-Lotta Ojanaho
2
Oskari Mäkitalo
3
Eeva-Liina Ojanaho
4
Eetu Pulju
5
Metsämaria Ojala
6
Miika Muotka
7
Iida Saraniemi
10
Valkeakosken Haka 1
1
Rauli Aho
2
Reetta Nieminen
3
Lauri Nieminen
4
Eerik Aaltio
5
Lotta Lauttajärvi
6
Inka Joensivu
7
Seeti Salonen
11
Lapuan Virkiä 1
1
Teemu Pihlajamäki
2
Peppi Sikkilä
3
Verneri Sankelo
4
Elmeri Västinsalo
5
Aino Kankaanpää
6
Emmi Hietala
7
Sampo Sankelo
12
Rajamäen Rykmentti 1
1
Nikanor Pitkänen
2
Nuutti Toivonen
3
Aleksi Hämäläinen
4
Elina Hämäläinen
5
Elisa Mänty
6
Emma Varmavuo
7
Aleksanteri Hiiro
13
Rasti-Lukko 1
1
Jami Kallioniemi
2
Anni Ahlfors
3
Inka Kyllästinen
4
Liisa Lehtimäki
5
Justus Kallioniemi
6
Roni Niemensivu
7
Maria Hyörtti
14
Helsingin Suunnistajat 2
1
Anton Hamppu
2
Juho Länsiluoto
3
Juulia Tala
4
Merianna Rantakokko
5
Tuomo Lammi
6
Veera Turakainen
7
Lenni Väisänen
15
Lounais-Hämeen Rasti 1
1
Elmeri Syrjälä
2
Alina Syrjälä
3
Siiri Julkunen
4
Thomas Saarela
5
Tyko Suomi
6
Anni Rokka
7
Tuomas Rokka
16
OK 77 1
1
Edvin Ekman
2
Lumi Kenttä
3
Matilda Nilsson
4
Henrik Huttunen
5
Sofia Slotte
6
Lydia Mårtenson
7
Jesper Donner
17
OK Trian 1
1
Eelis Johansson
2
Aapo Lintula
3
Alec Still
4
Kristiina Martikainen
5
Saga Wickholm
6
Saana Kajander
7
Kristian Salo
18
Hämeenlinnan Suunnistajat 1
1
Saana Kuusinen
2
Aino Mäki
3
Venla Imberg
4
Ilari Skyttä
5
Matias Immonen
6
Emma Raimovaara
7
Elmiina Laakso
19
Ulvilan Ura 1
1
Oskari Palomäki
2
Miikka Haapio
3
Venla Lehtonen
4
Ilmo Haikonen
5
Susanna Palomäki
6
Lotta Koivula
7
Elias Lehtonen
20
Espoon Suunta 2
1
Olli Tiainen
2
Fanni Määttälä
3
Linnea Soikkeli
4
Juho Noponen
5
Martta Kankaanpää
6
Mikko Määttälä
7
Emil Laaksonen
21
Hyvinkään Rasti 1
1
Iida Heinäaro
2
Piia Romppainen
3
Eetu Korhonen
4
Nea Åberg
5
Kerttu Haapamäki
6
Santeri Ahoniemi
7
Rasmus Ahoniemi
22
Kyrös-Rasti 1
1
Adveliina Koskinen
2
Kalle Pihkoluoma
3
Johanna Naskali
4
Sania Niemelä
5
Pihla Kiviniemi
6
Veera Ala-Jaskara
7
Saima Lehtinen
23
Helsingin Suunnistajat 3
1
Antti Laatu
2
Vilho Malmberg
3
Anni Rajala
4
Vieno Ristimäki
5
Elina Hamppu
6
Juho Malmi
7
Markus Sojakka
24
Kokkolan Suunnistajat 1
1
Liina Viitasaari
2
Miki Vuorinen
3
Liina Hyyppä
4
Emma Brock
5
Santeri Kallio
6
Matilda Myllymäki
7
Milja Hyyppä
25
Rajamäen Rykmentti 2
1
Rasmus Laapas
2
Kaapo Malmström
3
Tatu Lääveri
4
Krister Hiiro
5
Maija Varmavuo
6
Siina Lankinen
7
Essi Multala
26
MS Parma 1
1
Samuli Rousku
2
Aapo Jalonen
3
Elisa Pirilä
4
Lotte-Line Ekström
5
Johanna Helander
6
Jussi Ankelo
7
Aleksi Karttila
27
OK Raseborg 1
1
Karl Emil Lemström
2
Rasmus Tenkanen
3
Matilda Smedslund
4
Alex Fagerlund
5
Ada Westerberg
6
Cilia Sandell
7
Marcus Smedslund
28
SK Uusi 1
1
Aapo Kytömäki
2
Matilda Lukkari
3
Emil Jacobsson
4
Virna Pellikka
5
Heidi Hakso
6
Esko Kytömäki
7
Topias Muukkonen
29
Pargas IF 1
1
Simon Engström
2
Alva Ahlbäck
3
Jonatan Ahlbäck
4
Elias Lindroos
5
Emmi Virtala
6
Jill Laurén
7
Alex Virtala
30
Ikaalisten Nouseva-Voima 1
1
Nico Toivanen
2
Meeri Niemenmaa
3
Anton Vehkalahti
4
Milla Aaltonen
5
Matias Haavisto
6
Kira Holmala
7
Kasimir Niinimäki
31
Helsingin Suunnistajat 4
1
Elli Salonen
2
Aaro Heikkinen
3
Lumi Joensuu
4
Siiri Roschier
5
Jaakko Laatu
6
Lauri Hämeenniemi
7
Emil Koivula
32
Angelniemen Ankkuri 1
1
Antti Reiman
2
Jutta Ahonen
3
Juho Ylimaa
4
Juulia Juva
5
Elias Seppä
6
Aino Virtanen
7
Jani Ahonen
33
Espoon Akilles 1
1
Heikki Sumanen
2
Oliver Carlsson
3
Pyry Riissanen
4
Maijukka Hanhijärvi
5
Siiri Sumanen
6
Milla Vuori
7
Eemi Vaherlehto
34
Hiidenkiertäjät 1
1
Hannes Nikkinen
2
Saima Loukkalahti
3
Atte Kavonius
4
Saana Nikkinen
5
Aksel Leino
6
Antti Lahtinen
7
N.N.
35
Kangasala SK 1
1
Isabella Lillqvist
2
Leevi Niemelä
3
Nuutti Vennelä
4
Siiri Pajula
5
Eero Sallinen
6
Kirsi Kontio
7
Katri Kontio
36
Kymin Suunnistajat 1
1
Onni Vepsäläinen
2
Katariina Outinen
3
Aliisa Kiiski
4
Sarita Mäkelä
5
Titta Paavola
6
Lassi Kaitainen
7
Mette Soini
37
Lahden Suunnistajat-37 1
1
Kaapo Lehtonen
2
Henri Arvela
3
Emmi Kiljunen
4
Lilia Karttunen
5
Eetu Granqvist
6
Maiju Lehtonen
7
Aapo Granqvist
38
Pihkaniskat 1
1
Kiia Miettinen
2
Leevi Visuri
3
Oliver Elias Hippeläinen
4
Markus Lamminmäki
5
Iida Kristiina Miettinen
6
Aleksi Visuri
7
Ida Nyman
39
Rasti-Nokia 1
1
Eemil Koskinen
2
Meri Talvitie
3
Lauri Isokallio
4
Eetu Punto
5
Aada Kotiranta
6
Elli Punto
7
Miro Talvitie
40
Vehkalahden Veikot 1
1
Ida Heikkinen
2
Julia Laitinen
3
Roosa Heikkinen
4
Kiia Jokela
5
Meri Myllynen
6
Eeli Ruoti
7
Olli Rytkö
41
Lahden Suunnistajat-37 2
1
Pyry Pikkarainen
2
Aaro Tikkanen
3
Jenni Leppänen
4
Vilma Turva
5
Nella Leppänen
6
Enna Lehmusvuori
7
Niilo Ahonen
42
Lynx 2
1
Karim Mbembela
2
Eemil Peltola
3
Saana Viskari
4
Nelli Aaltonen
5
Kia Mbembela
6
Rasmus Koponen
7
Joonatan Vuorensola
43
MS Parma 2
1
Sami Karru
2
Aaro Lamminmäki
3
Lauri Aalto
4
Inkeri Karttila
5
Aamos Laavainen
6
Emma Katajamäki
7
Saara Tuomisto
44
OK 77 2
1
Wilhelmina Backman
2
Max Risku
3
Alexandra Backman
4
Ellen Tolkki
5
Otto Brenner
6
Andreas Korento
7
Viljami Tuovinen
45
OK Trian 2
1
Simon Nordgren
2
Lotta Laasonen
3
Veeti Nuottajärvi
4
Max Määttä
5
Inga-Sofia Suihkonen
6
Ellen Sillman
7
Nicholas Stjernberg
46
Pargas IF 2
1
Sara Laurén
2
Emma Donner
3
Marius Ducander
4
Sverre Hågensen
5
Benjamin Söderblom
6
Henrika Brink
7
Cevin Arén
47
Tampereen Pyrintö 2
1
Vilma Pesu
2
Miro Sivonen
3
Salla Valio
4
Silja Yli-Hietanen
5
Elli Luoma
6
Emilia Schmidt
7
Matias Mäenpää
48
Turun Suunnistajat 2
1
Leevi Röntynen
2
Samuel Jalonen
3
Vilma Huhtala
4
Juhana Paasikivi
5
Krista Korppas
6
Lotta Huhtala
7
Pyry Vaho
49
Valkeakosken Haka 2
1
Kalle Taura
2
Liisa Översti
3
Jimi Eerola
4
Annukka Linnainmaa
5
Elli Översti
6
Milja Kiuru
7
Katja Linnainmaa
50
Espoon Suunta 3
1
Liisa Raasakka
2
Rasmus Ruusu
3
Jenny Hilo
4
Sofia Soikkeli
5
Lauriina Soikkeli
6
Daniel Rautio
7
Antti Sorsa
51
Tampereen Pyrintö 3
1
Otso Tukiainen
2
Pihla Pohjola
3
Noora Laine
4
Konsta Raitanen
5
Sami Saarikko
6
Totte Välkki
7
Anni Laine
52
Espoon Suunta 4
1
Kerttu Peura
2
Andreas Kärkkäinen
3
Niko Toivonen
4
Luukas Karelo
5
Ulrika Rautio
6
Liisa Turkkila
7
Joona Vuorela
53
Espoon Suunta 5
1
Essi Lappi
2
Iida Suntioinen
3
Vilja Viinikainen
4
Joni Hietala
5
Elias Suni
6
Luukas Hyvärinen
7
N.N.
B
101
Lynx 1
1
Karri Kuusinen
2
Lotta Packalén
3
Tuomas Kuusinen
4
Oliver Hellstedt
102
Tampereen Pyrintö 1
1
Akseli Pesu
2
Saara Malm
3
Meri Väistökoski
4
Eemil Koskinen
103
Espoon Suunta 1
1
Aarne Kemppainen
2
Mikki Kankaanpää
3
Olivia Karelo
4
Antti Tiainen
104
Koovee 1
1
Leevi Pinta
2
Hanni Koski
3
Konsta Mäkelä
4
Lauri Lakanen
105
Tampereen Pyrintö 2
1
Linnéa Davidsson
2
Aino Koskinen
3
Eevert Riikonen
4
Eino Liponkoski
106
Tampereen Pyrintö 3
1
Aatos Riikonen
2
Masi Lilja
3
Erika Ahlfors
4
Siina Lampinen
107
SK Uusi 1
1
Antti Kirves
2
Väinö Pellikka
3
Roosa Muukkonen
4
Jaakko Vaje
108
Helsingin Suunnistajat 1
1
Väinö Länsiluoto
2
Eino Ristimäki
3
Lotta Lehtinen
4
Lenni Kallela
109
Rasti-Lukko 1
1
Eerika Lohtander
2
Lassi Mustonen
3
Aleksi Ahlfors
4
Aino-Maria Lehtimäki
110
Lynx 2
1
Eemeli Leskinen
2
Kaapo Närvä
3
Matilda Heikkinen
4
Laura Sukselainen
111
MS Parma 1
1
Saana-Mari Ekström
2
Lassi Ekström
3
Helka Hanhela
4
Niila Kuusisto
112
Rasti-Nokia 1
1
Tuomas Harju
2
Iida Koskinen
3
Oskari Vartiala
4
Sampo Syväterä
113
Espoon Akilles 1
1
Matias Veikkola
2
Viljami Veikkola
3
Luna Vuori
4
Samu Vuorela
114
Vehkalahden Veikot 1
1
Joona Hirvilahti
2
Tiitu Takanen
3
Sisu Tyni
4
Niklas Hirvilahti
115
Koovee 2
1
Annika Rantanen
2
Eero Siivonen
3
Joona Vuorenmaa
4
Olli Kuusisto
116
Espoon Suunta 2
1
Venla Teuri
2
Kasper Hilo
3
Erik Fey
4
Aapo Vanhanen
117
Valkeakosken Haka 1
1
Siiri Lauttajärvi
2
Ada Airaksinen
3
Milla Suojoki
4
Toivo Rusanen
118
Angelniemen Ankkuri 1
1
Emma Elovaara
2
Onni Virtanen
3
Leevi Söyrilä
4
Oskari Hakala
119
OK Raseborg 1
1
Frida Fagerlund
2
Viggo Fagerlund
3
Fredrik Lemström
4
Elsa Nurmiainen
120
Espoon Suunta 3
1
Pilvi Kemppainen
2
Susanna Pajula
3
Eero Martomaa
4
Ronja Heikkinen
121
Tampereen Pyrintö 4
1
Venla Haanpää
2
Saana Lehtovirta
3
Lotta Pesu
4
Julius Sipiläinen
122
Rasti-Nokia 2
1
Jere Pakarinen
2
Mette Pakarinen
3
Moona Pakarinen
4
N.N.
123
Koovee 3
1
Ilona Mäkelä
2
Elias Vähä-Ypyä
3
Kaarlo Kallio
4
Elias Schüle
124
Helsingin Suunnistajat 2
1
Aapo Joensuu
2
Eemil Roschier
3
Linnea Pohjola
4
Elis Toivola
125
Kyrös-Rasti 1
1
Tilta-Maria Liuksiala
2
Vilma Pyhtilä
3
Aaro Ala-Jaskara
4
Neea Pyhtilä
126
Espoon Suunta 4
1
Noora Niittymaa
2
Joona Karinen
3
Lilja Martomaa
4
Terhi Noponen
127
Rastikarhut 1
1
Lauri Kujansuu
2
Lotta Kivioja
3
Pyry Heinilä
4
Arttu Kivioja
128
Lynx 3
1
Minttu Laakkonen
2
Sofia Alhonen
3
Valtteri Sundberg
4
Viliina Sundberg
129
Hämeenlinnan Suunnistajat 1
1
Topias Lautamäki
2
Topias Immonen
3
Venla Mennala
4
Niklas Göransson
130
Angelniemen Ankkuri 2
1
Juho Juva
2
Miina Lehtinen
3
Siiri Halkilahti
4
Alisa Emaldynova
131
Pihkaniskat 1
1
Elias Nyman
2
Emma Tuominen
3
Vili Tuominen
4
Vjatseslav Laisev
132
Rajamäen Rykmentti 1
1
Moona Multala
2
Peetu Malmström
3
Aatos Multala
4
Jarkko Leivo
133
Kangasala SK 1
1
Joni Uusitalo
2
Tami Uusitalo
3
Tuuli Jormanainen
4
Erik Lillqvist
134
Kangasala SK 2
1
Vilma Liuha
2
Eino Liuha
3
Voitto Backman
4
Aaro Hämäläinen
135
Hiidenkiertäjät 1
1
Aapo Kujala
2
Arttu Aaltonen
3
Leo Ekqvist
4
Venla Lahtinen
136
Rajamäen Rykmentti 2
1
Aino Loukkalahti
2
Otso Leinonen
3
Topi Turunen
4
Jonne Mourujärvi
137
Hyvinkään Rasti 1
1
Ninni Åberg
2
Vili Kantelinen
3
Henrik Ahoniemi
4
Touko Hyvärilä
138
OK 77 1
1
Sora Kenttä
2
Saga Risku
3
Sebastian Backman
4
Jeremy Donner
139
Paimion Rasti 1
1
Hugo Eemil Hannula
2
Aaro Lahdenperä
3
Minttu Lindeqvist
4
Topi Virtanen
140
Hiidenkiertäjät 2
1
Aleksi Husu
2
Otto Kujala
3
Lotta Nikkinen
4
Saana Laine
141
OK Trian 1
1
Elias Nuottajärvi
2
Samuli Holmström
3
Esther Ståhl
4
Valter Sillman
142
Paimion Rasti 2
1
Sofia Fingerroos
2
Reetta Mulari
3
Niila Wahlsten
4
Sampo Oksa
143
Turun Suunnistajat 1
1
Matias Nyman
2
Sanni Jalonen
3
Aksel Kulovaara
4
Lukas Vartiainen
144
Angelniemen Ankkuri 3
1
Artur Emaldynov
2
Aada Tapiola
3
Emil Halkilahti
4
Vilja Lehtonen
145
Helsingin Suunnistajat 3
1
Lauri Heikkilä
2
Topias Ryyppö
3
Venla Länsiluoto
4
Kreetta Maisniemi
146
OK Trian 2
1
Joar Bäckblom
2
Ilmo Petroff
3
Lydia Engblom
4
Mico Määttä
147
Ulvilan Ura 1
1
Aura Ojala
2
Lauri Joopi
3
Aurora Lehtonen
4
Lauri Koivula
148
Espoon Suunta 5
1
Kaapo Tuominen
2
Mark Fey
3
Linnea Karelo
4
Altti Sormunen
149
Tampereen Pyrintö 5
1
Kaisla Häkkinen
2
Okko Koskinen
3
Emilia Ylilehto
4
Onni Liponkoski
150
Turun Suunnistajat 2
1
Kalle Oksman
2
Daniel Stenholm
3
Siiri Holmroos
4
Aino Kaattari
151
Kymin Suunnistajat 1
1
Olavi Kiiski
2
Ilona Kiiski
3
Onni Hyvölä
4
Venla Hyvölä
152
Espoon Akilles 2
1
Kaisa Jaloluoma
2
Matteus Hanhijärvi
3
Katariina Kaijalainen
4
Aapo Halinen
153
Espoon Suunta 6
1
Petrus Pirilä
2
Kaisla Lyytikäinen
3
Hilla Lyytikäinen
4
Mikael Suni
154
Kangasala SK 3
1
Tuuli Vallittu
2
Niilo Honkala
3
Sini Vallittu
4
Emmi Honkala
155
Lynx 4
1
Tuomas Vuorensola
2
Niira Närvä
3
Eino Leskinen
4
Rasmus Enqvist
156
Vehkalahden Veikot 2
1
Venla Weckman
2
Olli Pohjalainen
3
Selma Weckman
4
Eetu Takanen
157
Pihkaniskat 2
1
Tuuli Tuovinen
2
Matias Lukkari
3
Santtu Rintamäki
4
Peetu Rintamäki
158
Kokkolan Suunnistajat 1
1
Selma Määttälä
2
Alisa Hyyppä
3
Jesse Hirvinen
4
Oona Tukala
159
Turun Suunnistajat 3
1
Amos Pöllänen
2
Ella Mäkelä
3
Aurora Paasikivi
4
Axel Annunen
160
Hyvinkään Rasti 2
1
Joni Ahokas
2
Hilda Damskägg
3
Mona Kantelinen
4
Leevi Kantelinen
161
Ikaalisten Nouseva-Voima 1
1
Eliel Kärkkäinen
2
Aada Vitikainen
3
Onni Vitikainen
4
Elsa Talonen
162
Pälkäneen Luja-Lukko 1
1
Ato Mattila
2
Kasper Ketola
3
Hanna Suojoki
4
Onni Kinnunen
163
Kyrös-Rasti 2
1
Eero Ala-Jaskara
2
Simi Niemelä
3
Anna Tamminen
4
Iida Koivurinne
164
OK Trian 3
1
Jalo Petroff
2
Sissi Määttä
3
Lauri Kullberg
4
Viivi Laasonen
165
Angelniemen Ankkuri 4
1
Teemu Pirinen
2
Helmiina Anttonen
3
Iida Söyrilä
4
Martta Lehtinen
166
Paimion Rasti 3
1
Oskari Vähätalo
2
Roosa Lindeqvist
3
Eeli Pihlaja
4
Aatos Axelin
167
Kyrös-Rasti 3
1
Jaakko Naskali
2
Paavo Ala-Jaskara
3
Onni Vitikainen
4
Kalle Pihkoluoma
168
Vehkalahden Veikot 3
1
Pihla Kriktilä
2
Sofia Laitinen
3
Tilda Koivula
4
Aaro Kukkonen
169
SK Uusi 2
1
Krista Anttila
2
Julius Knapas
3
Kiira Anttila
4
Eelis Jacobsson
170
Rajamäen Rykmentti 3
1
Sofia Viippola
2
Antti Loukkalahti
3
Simo Väkiparta
4
Siini Väkiparta
171
Espoon Suunta 7
1
Sofia Viippola
2
Susanna Pajula
3
Lilja Martomaa
4
Iida Suntioinen
172
Kouvolan Suunnistajat 1
1
Alma Laukkanen
2
Elmo Karvonen
3
Elisa Lehtonen
4
Tatu Karvonen
173
Lahden Suunnistajat-37 1
1
Timo Koivuniemi
2
Eevert Nurmela
3
Maija Koivuniemi
4
Helmiina Nurmela
174
Lapuan Virkiä 1
1
Lotta Nivukoski
2
Nanna Nivukoski
3
Iines Sikkilä
4
Sini Hietala
175
Lounais-Hämeen Rasti 1
1
Vilho Syrjälä
2
Tiuku Suomi
3
Venla Jussila
4
N.N.
176
RastiPiikkiö 1
1
Jimi Repo
2
Alina Nurminen
3
Inga Hannukainen
4
Eliel Lintula
177
Hämeenlinnan Suunnistajat 2
1
Evelia Mettälä
2
Tuomas Immonen
3
Avianna Mettälä
4
Aurora Lampinen
178
Kokkolan Suunnistajat 2
1
Joona Hirvinen
2
Matleena Ketola
3
Eeva Tukala
4
Daniel Lund
179
Lapuan Virkiä 2
1
Lauri Oja
2
Sanni Kankaanpää
3
Veeti Ojanen
4
Veeti Noponen
180
MS Parma 2
1
Janne Heinonen
2
Emma Kapanen
3
Anna Kapanen
4
Tuomas Ankelo
181
RastiPiikkiö 2
1
Aksel Tanttu
2
Olavi Vilhonen
3
Martti Suorlahti
4
Silja Koulu
182
Ulvilan Ura 2
1
Emilia Palomäki
2
Lilja Ahvenjärvi
3
Säde Ahvenjärvi
4
Onni Ahvenjärvi
183
MS Parma 3
1
Kaisla Salmia
2
Pauli Aalto
3
Eero Karttila
4
Alvan Laavainen
184
SK Uusi 3
1
N.N.
2
N.N.
3
N.N.
4
N.N.
185
Ulvilan Ura 3
1
Joona Haapio
2
Neea Haapio
3
Ville Mustonen
4
N.N.
186
Helsingin Suunnistajat 4
1
N.N.
2
N.N.
3
N.N.
4
N.N.
187
Koovee 4
1
Sandra Mariani
2
Konsta Koski
3
Otso Kallio
4
N.N.
188
Vehkalahden Veikot 4
1
Väinö Jokela
2
Veera Tyni
3
Mila Härkönen
4
Netta Kormu
189
Angelniemen Ankkuri 5
1
Niko Mannonen
2
Viljami Lehtinen
3
Venla Mäkinen
4
Katri Koskela
190
Lynx 5
1
N.N.
2
N.N.
3
N.N.
4
N.N.
191
Vehkalahden Veikot 5
1
Elias Rytkö
2
Hilla Tanskanen
3
Tinja Tanskanen
4
N.N.
192
Angelniemen Ankkuri 6
1
Jasmiina Leppälä
2
Alma Koivunen
3
Silje Lehtonen
4
Ada Suomi
193
Tampereen Pyrintö 6
1
Seela Järvenpää
2
Hilla Pohjola
3
Silva Riikonen
4
Eetu Lehtovirta
194
Turun Suunnistajat 4
1
Ellen Fröjdö
2
Robert Fröjdö
3
Ella Tetri
4
Leo Korte
C
301
Rastikarhut 1
1
Jutta Koivunen
2
Aaro Kujansuu
3
Nea Koivunen
302
MS Parma 1
1
Jussi Karttila
2
Rauli Jalonen
3
Sami Aalto
303
Koovee 1
1
Katja Schüle
2
Eeva-Liisa Salonen
3
Erja Simola
304
Turun Metsänkävijät 1
1
Tommi Putkuri
2
Timo Lainema
3
Rauli Helkkula
305
Lynx 1
1
Mikko Kuusinen
2
Tom Asklöf
3
Ville Koponen
306
Kokkolan Suunnistajat 1
1
Markus Hirvinen
2
Venla Venetjoki
3
Jukka Määttälä
307
Helsingin Suunnistajat 1
1
Tuomas Tala
2
Jaakko Länsiluoto
3
Matti Joensuu
308
UNO SK 1
1
Heikki Pesola
2
Petri Laaksonen
3
N.N.
309
Ikaalisten Nouseva-Voima 1
1
Jari Niemenmaa
2
Harri Vehkalahti
3
Kristiina Oksanen
310
Vehkalahden Veikot 1
1
Jarkko Heikkinen
2
Henri Kukkonen
3
Janne Weckman
311
SK Uusi 1
1
Julia Jacobsson
2
Eveliina Muukkonen
3
Hetti Kirves
312
Kymin Suunnistajat 1
1
Mikko Kiiski
2
Päivi Pätäri
3
Miikka Kaira
313
Espoon Suunta 1
1
Line Nybakken
2
Hanna Vuorela
3
Simo Martimo
314
Koovee 2
1
Lauri Naskali
2
Jere Siivonen
3
Timo Koski
315
Espoon Akilles 1
1
Dennis Florström
2
Jessica Bartholdi
3
Joonas Kuusivaara
316
Espoon Akilles 2
1
Tuomas Vaherlehto
2
Lauri Sumanen
3
Janne Kuusivaara
317
OK Trian 1
1
Oskari Reijonen
2
Jannica Lindahl
3
Marcus Kopra
318
OK Trian 2
1
Sanna Nuottajärvi
2
Milla Laurila
3
Veli-Pekka Laasonen
319
Hyvinkään Rasti 1
1
Sakke Ahoniemi
2
Janne Åberg
3
Teemu Kantelinen
320
OK Raseborg 1
1
Monique Westerberg
2
Christin Westerlund
3
Pia Westerberg
321
Lynx 2
1
Tony Hellstedt
2
Sini Närvä
3
Annamari Tiitola
322
Kymin Suunnistajat 2
1
Harry Paavola
2
Tiina Paavola
3
Pia Outinen
323
OK 77 1
1
Rasmus Mårtenson
2
Santeri Kenttä
3
Heidi Torp-Donner
324
Hyvinkään Rasti 2
1
Marika Damskägg
2
Ira Kantelinen
3
Merja Ahokas
325
Lynx 3
1
Aleksi Leskinen
2
N.N.
3
N.N.
326
Kyrös-Rasti 1
1
Wilhelmiina Liuksiala
2
Julia Hirvonen
3
Liisa Naskali
327
Ikaalisten Nouseva-Voima 2
1
Rasmus Niinimäki
2
Virve Venhe
3
anne aaltonen
328
Vehkalahden Veikot 2
1
Sanna Weckman
2
Liisa Kriktilä
3
Anniina Heikkinen
329
Pihkaniskat 1
1
Tommi Nietosjärvi
2
Sami Miettinen
3
Lotta Oinonen
330
SK Uusi 2
1
Mari Hovinen
2
Katja Pellikka
3
N.N.
331
Rajamäen Rykmentti 1
1
Mikko Väkiparta
2
Anne Mänty
3
Risto Mourujärvi
332
Kouvolan Suunnistajat 1
1
Lasse Peltonen
2
Urho Ojala
3
Aaro Ojala
333
Paimion Rasti 1
1
Tuomo Haapala
2
Aapo Virtanen
3
Pinja Leppäaho
334
Riihimäen Suunnistajat 1
1
Jari Paukkola
2
Sami Lampinen
3
Pekka Aalto
335
Tampereen Pyrintö 1
1
Olli Mustajoki
2
Sami Liponkoski
3
Jyry Tukiainen
336
Valkeakosken Haka 1
1
Maksim Karpelson
2
Timo Salonen
3
Pekka Linnainmaa
337
Espoon Suunta 2
1
Joni Kemppi
2
Kai Hilo
3
Antti Kemppainen
338
OK Raseborg 2
1
Charlotta Wolff
2
Citha Dahl
3
Jouko Nurmiainen
339
Pihkaniskat 2
1
Leena Arvela
2
Tapio Väänänen
3
Timo Visuri
340
Rajamäen Rykmentti 2
1
Tuomas Multala
2
Päivi Varmavuo
3
Heli Heilimo
341
Koovee 3
1
Hanna-Maija Koski
2
Teemu Kallio
3
Seppo Kuusisto
342
Rajamäen Rykmentti 3
1
Kseniia Penzina
2
Iida Varmavuo
3
Jaakko Leinonen
343
Vehkalahden Veikot 3
1
Jarno Koivula
2
Hanna Tyni
3
Pasi Jokela
344
Vehkalahden Veikot 4
1
Miika Myllynen
2
N.N.
3
N.N.
345
TeamFinge 1
1
Sebastian Fingerroos
2
Casper Fingerroos
3
Teemu Eerola
346
Kokkolan Suunnistajat 2
1
Jaani Nurisalo
2
Päivi Tukala
3
Elina Orjala
347
Kokkolan Suunnistajat 3
1
Tony Vuorinen
2
Seppo Nurisalo
3
Minna Maunula
348
Kokkolan Suunnistajat 4
1
Kari Myllymäki
2
Marko Siironen
3
Pekka Tukala
349
Turun NMKY 1
1
Olli Välke
2
Jani Vahala
3
Matti Virtanen
350
Turun NMKY 2
1
Katja Auvinen
2
Suvi Tanner
3
Juha Nappu
351
Espoon Akilles 3
1
Ville Vierimaa
2
Jori Palomäki
3
Sanna Carlsson
D21
501
MS Parma 1
1
Tuulia Viberg
2
Anastasia Rudnaya
3
Maija Sianoja
502
Koovee 1
1
Johanna Hulkkonen
2
Ulrika Uotila
3
Miia Niittynen
503
Rastikarhut 1
1
Suvi Ylikylä
2
Tuija Kuusela
3
Mira Kaskinen
504
Paimion Rasti 1
1
Milja Väätäjä
2
Inga Dambe
3
Eveliina Hirvonen
505
Tampereen Pyrintö 1
1
Anni-Maija Fincke
2
Anni Haanpää
3
Lotta Karhola
506
Angelniemen Ankkuri 1
1
Sanna Kauppila
2
Henna Yliluikki
3
Heini Saarimäki
507
SK Pohjantähti 1
1
Sara Niva
2
Marika Teini
3
Sofia Haajanen
508
Hiidenkiertäjät 1
1
Laura Parjanne
2
Anu Åkerman
3
Katja Luoma
509
Hiisirasti 1
1
Inna Somova
2
Sari Koskinen
3
Päivi Autio
510
Turun Suunnistajat 1
1
Sonja Julkunen
2
Emmi Haavisto
3
Enni Jalava
511
Kangasala SK 1
1
Riina Liuha
2
Iida Savolainen
3
Evely Kaasiku
512
Helsingin Suunnistajat 1
1
Annika Matilainen
2
Milla Mattila
3
Tiina Haarala
513
OK 77 1
1
Isabel Donner
2
Vivian Lindholm
3
Mari Seppänen
514
Rastikarhut 2
1
Laura Jakobsson
2
Sanna Ylikylä
3
Elli Peltomäki
515
Koovee 2
1
Laura Vike
2
Marjo Taanila
3
Reetta Lakanen
516
Paimion Rasti 2
1
Emma Silvennoinen
2
Salla Laitinen
3
Saara Norrgrann
517
Lynx 1
1
Karoliina Sundberg
2
Tuuli Heikkilä
3
Aino Mänkärlä
518
Pargas IF 1
1
Yvonne Gunell
2
Jenny Virtala
3
Ida-Marie Cederberg
519
Tampereen Pyrintö 2
1
Saila Kinni
2
Heini Rintanen
3
Sanni Kymäläinen
520
MS Parma 2
1
Elsa Ankelo
2
Sanna Paukkunen
3
Tessa Salmia
521
Helsingin Suunnistajat 2
1
Heidi Salonen
2
Katja Lahtinen
3
Anniina Suhonen
522
OK 77 2
1
Aada Forsman
2
Miina Ruokolainen
3
Jenny Ray
523
OK Trian 1
1
Katja Schoultz von
2
Antonia Holmgren
3
Päivi Julku
524
Espoon Akilles 1
1
Anna Voutilainen
2
Maija Heikkilä
3
Heidi Launistola
525
Lynx 2
1
Sanni Norrbacka
2
Anne-Mari Leskinen
3
Linda Heiskanen
526
Pargas IF 2
1
Laura Portin
2
Sanna Nymalm
3
Maria Brink
527
Espoon Akilles 2
1
Maria Wallikivi
2
Elina Jääoja-Virtanen
3
Hanna Vuorela
528
MS Parma 3
1
Sanna Salmenoja
2
Mirkka Maisila
3
Elisa Mäkinen
529
MS Parma 4
1
N.N.
2
N.N.
3
N.N.
H21
401
Tampereen Pyrintö 1
1
Severi Kymäläinen
2
Aleksi Niemi
3
Johan Runesson
402
Paimion Rasti 1
1
Jesse Laukkarinen
2
Fredric Portin
3
Olav Lundanes
403
Koovee 1
1
Juho Westerlund
2
Fryderyk Pryjma
3
Miika Suominen
404
Tampereen Pyrintö 2
1
Antti Saikko
2
Anton Kuukka
3
Elias Kuukka
405
MS Parma 1
1
Akseli Ruohola
2
Arto Talvinen
3
Sami Hämäläinen
406
Ikaalisten Nouseva-Voima 1
1
Mikko Knuuttila
2
Eetu Savolainen
3
Teemu Oksanen
407
Vaajakosken Terä 1
1
Samuel Heinonen
2
Toni Saari
3
Lasse Kautto
408
Turun Metsänkävijät 1
1
Gleb Tikhonov
2
Jussi Suna
3
Edgars Bertuks
409
Hiidenkiertäjät 1
1
Tomi Närvä
2
Olli-Pekka Koistinen
3
Oskari Liukkonen
410
Helsingin Suunnistajat 1
1
Ollipekka Heikkilä
2
Topi Syrjäläinen
3
Einari Heinaro
411
Lynx 1
1
Niklas Saramäki
2
Janne Mänkärlä
3
Antti Parjanne
412
OK Trian 1
1
Tobias Henriksson
2
Otto Sund
3
Emil Sevelius
413
Angelniemen Ankkuri 1
1
Pekka Hyvönen
2
Andreas Hougaard Boesen
3
Mikko Sirén
414
Espoon Suunta 1
1
Anssi Vesanto
2
Josh Beech
3
Mikko Tervakangas
415
Ikaalisten Nouseva-Voima 2
1
Juho Ylinen
2
Juho-Veikko Hytönen
3
Vesa Taanila
416
Kangasala SK 1
1
Jarkko Liuha
2
Petri Ikävalko
3
Mikko Hölli
417
Hiisirasti 1
1
Sergei Detkov
2
Joona Huila
3
Andrei Hramov
418
Paimion Rasti 2
1
Ari-Pekka Joensuu
2
Topias Arola
3
Pasi Ikonen
419
Tampereen Pyrintö 3
1
Otto Simosas
2
Jarkko Huovila
3
Mikko Eerola
420
OK 77 1
1
Caj Snickars
2
Mikael Donner
3
Tobias Jern
421
Helsingin Suunnistajat 2
1
Luukas Valtonen
2
Ville Lampinen
3
Tapio Haarlaa
422
MS Parma 2
1
Artem Popov
2
Eero Heinonen
3
Henri Kalve
423
Rajamäen Rykmentti 1
1
Tapio Perä
2
Ilari Haltia
3
Sander Vaher
424
Hämeenlinnan Suunnistajat 1
1
Ari Meriläinen
2
Juha Prittinen
3
Vesa Ylis-Junttila
425
Vehkalahden Veikot 1
1
Daniel Koivisto
2
Janne Ovaska
3
Samu Heiska
426
Lynx 2
1
Antti-Pekka Leskinen
2
Aleksi Leskinen
3
Aapo Leskinen
427
Hiidenkiertäjät 2
1
Otto Loukkalahti
2
Eemeli Suominen
3
Marko Loukkalahti
428
OK 77 2
1
Jonathan Ray
2
Fabian Hällström af
3
Matias Kankkunen
429
Turun Metsänkävijät 2
1
Yannick Michiels
2
Esa Huttunen
3
Robert Merl
430
Espoon Suunta 2
1
Miika Vehmas
2
Pietari Hyvärinen
3
Henrik Palmen
431
Lahden Suunnistajat-37 1
1
Aleksi Anttolainen
2
Teemu Niskanen
3
Ari Hämäläinen
432
Rastivarsat 1
1
Tatu Leirimaa
2
Lauri Leirimaa
3
Juho Kuoppamäki
433
Kokkolan Suunnistajat 1
1
Toni-Antti Viitasaari
2
Olli Koivumäki
3
Tuomas Hyyppä
434
Turun Suunnistajat 1
1
Juho Rajaniemi
2
Oskari Nummelin
3
N.N.
435
Lynx 3
1
Juuso Viskari
2
Marko Närvä
3
Lauri Kleemola
436
Valkeakosken Haka 1
1
Aaro Aho
2
Ilmari Aho
3
Jussi Nurminen
437
Tampereen Pyrintö 4
1
Juha Lilja
2
Leo Laakkonen
3
Henrik Asklöf
438
OK 77 3
1
Mikko Ruokolainen
2
Tomas Ray
3
Jan Donner
439
Kemiön Kiilat 1
1
Markus Mononen
2
Raphael Stefanini
3
Ville Glad
440
Turun Metsänkävijät 3
1
Scott Fraser
2
Tapani Mäkinen
3
Martins Sirmais
441
Hiisirasti 2
1
Igor Popov
2
Olli Väätäinen
3
Juha Tommila
442
Rajamäen Rykmentti 2
1
Artturi Hiiro
2
Antti Paasikoski
3
Markus Turunen
443
Kymin Suunnistajat 1
1
Akseli Virtanen
2
Tuomas Outinen
3
Jussi Virtanen
444
Perttelin Peikot 1
1
Visa Koponen
2
Aki Yrjä
3
Matti Horppu
445
Rastikarhut 1
1
Pyry Willman
2
Pietu Jutila
3
Petja Pöyhönen
446
MS Parma 3
1
Eero Lapila
2
N.N. N.N.
3
N.N N.N.
447
Lynx 4
1
Oskari Heiskanen
2
Jari Ikäheimonen
3
Aleksi Mattila
448
MS Parma 4
1
Aaro Julkunen
2
Peter Pihl
3
Samuli Salmenoja
449
Turun Metsänkävijät 4
1
Eduardo Gil Marcos
2
Fricis Spektors
3
Alex Carcas
450
Turun Metsänkävijät 5
1
Matthew Fellbaum
2
Rihards Krumins
3
Endijs Titomers
1 - 1 424
Column Actions
Search
Sarjat
50
H21
29
D21
53
A
94
B
51
C
277
Kaikki sarjat
Tuloslinkit
Online -tulokset
Siirry Väliaikarastien ja tulosten online-seurantaan (LiveResults)
Väliajat (WinSplits)
Väliajat (WinSplits)
Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin